Jedynie prawda jest ciekawa


Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

19.04.2018
1270kaczynskiprezesnaczelnik
Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. Kpina ta ma na celu wyszydzenie jego przywiązania do idei sanacji państwa, którą postulował też Piłsudski.

Tyle tylko, że sam prezes reprezentuje program, któremu blisko do tego, który można określić mianem piłsudczykowskiego. I choć sam, z wrodzonej skromności, nigdy nie porównałby się do jednego z naszych największych bohaterów narodowych, to w szeregach partii znajdzie takich, którzy faktycznie widzą w nim drugiego Komendanta. Udowodnił to Ryszard Czarnecki w wywiadzie, którego udzielił dziennikarce „Rzeczpospolitej”.

- Po pierwsze, prezes Kaczyński jest gwarantem, że gdy chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, to obojętnie od tych prawdziwych czy nieprawdziwych cech ludzkich, nie będzie tolerancji dla tych, którzy służbę publiczną mylą z dojeniem państwa. Tutaj znam prezesa Kaczyńskiego, można się zgadzać, nie zgadzać, można mu zarzucać taką czy inną retorykę, ja go będę bronił... (…) jest to człowiek piekielnie uczciwy. Uważam, że gdy chodzi o polskich polityków tej rangi, można go porównywać z Józefem Piłsudskim, który też nigdy nic dla siebie. Jarosław Kaczyński też nigdy nic dla siebie, żyje... no, jest bardzo długo posłem, senatorem był też... bardzo skromnym majątkiem, jako człowiek jest bardzo skromny. (…) To jest człowiek, dla którego służba państwu jest priorytetem numer jeden. I on nie będzie tolerować zachowań, które stoją w sprzeczności z pewnym etosem służby państwu. To jestem pewien – przekonuje Czarnecki.

Pozostaje mieć nadzieję, że uda się przeprowadzić sanację państwa.


Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 5. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 6. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 7. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook