Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziobro z mandatem na zmiany w PiS

02.11.2011

Zbigniew Ziobro przyznał, że liczy na porozumienie w PiS. W liście do szefa partii Jarosława Kaczyńskiego polityk prosi o powstrzymanie ataków na siebie, ponieważ one utrudniają zmienianie się partii tak, by mogła zwyciężać.

Listem Ziobry do prezesa PiS ma się zająć Komitet Polityczny PiS. Coraz więcej komentatorów uważa, że tzw. Ziobryści zostaną najpierw zawieszeni w partii a potem odejdą. Jednak były minister sprawiedliwości, obecnie europoseł PiS, liczy, że uda się zawrzeć porozumienie w partii. - Jeśli stałoby się inaczej, będę się wtedy zastanawiał, podejmę wówczas decyzję. Teraz takich scenariuszów nie biorę pod uwagę – powiedział Ziobro w audycji radiowej. Przypomniał, że atakowanie go przez partyjnych kolegów widoczne jest od miesięcy. To dlatego zdecydował się na ostatni list do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jak kilka dni temu pisał portal Stefczyk.info sprawa Ziobry oraz Cymańskiego i Kurskiego zdaje się być przesądzona. Wkrótce mają oni zostać wyrzuceni z partii. Jak wynika z naszych wiadomości, wraz ze Zbigniewem Ziobrą może odejść dwudziestu kilku parlamentarzystów. Choć sam Ziobro tłumaczy, że na porozumienie jeszcze jest czas, inne wnioski można wysnuć ze słów jednego z najbliższych jego współpracowników.

Jacek Kurski przyznał dziś w RMF FM, że Ziobro ma dziś monopol na zmiany na polskiej prawicy. Dlaczego? Ponieważ tylko ten polityk PiS od lat zwycięża w wyborach konkurentów politycznych związanych z Platformą Obywatelską. Dlatego – zdaniem Kurskiego – wyrzucenie Ziobro z PiSu „to byłoby szaleństwo i samobójstwo”. - Prawo i Sprawiedliwość wymaga zmiany, przemodelowania swojej formuły, tak żeby wygrywać wybory. Jeżeli środkiem do tego miałoby być eliminowanie Zbigniewa Ziobry, jedynego polityka Prawa i Sprawiedliwości, który indywidualnie zawsze wygrywa z Platformą Obywatelską, nawet wtedy, gdy partia dołuje, to byłoby samobójstwo – tłumaczy europarlamentarzysta. Pytany o to, jak zachowa się jeśli z partii wyrzucony zostanie Ziobro i Cymański zapowiada, że „będzie solidarny z tymi, którzy chcą naprawiać prawicę”.

Choć Kurski znów przekonuje, że ich inicjatywa nie jest wymierzona w przywództwo Kaczyńskiego, że oni chcą zmieniać PiS z nim na czele, „kampania zmiany” prowadzona przez Zbioro, Kurskiego i Cymańskiego nie pomaga ich partii w „wygrywaniu”. Niemal od ogłoszenia wyników wyborów media nie mówią o niczym innym tylko o sporze w PiS. Kampania europosłów przysporzyła już niemało problemów ich partii. Tymczasem tak doświadczeni politycy powinni wiedzieć, że publiczne pranie brudów nie sprzyja żadnej formacji. Szczególnie, gdy ma się niemal wszystkie znaczące media przeciwko sobie. Pytanie o co de facto chodzi „Ziobrystom” pozostaje więc otwarte. Mówienie, że nadszedł czas zwyciężania w ich ustach brzmi niewiarygodnie…

Stanisław Żaryn

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]


Warto poczytać

 1. aleppowsieci12 21.10.2016

  Zagłada Aleppo – Jan Rokita o wojnie w Syrii

  Opublikowany właśnie w internecie film, przedstawiający obraz Aleppo uchwycony z drona, do złudzenia przypomina lotnicze zdjęcia Warszawy z jesieni 1944 roku – pisze w najnowszym felietonie w tygodniku „wSieci” Jan Rokita.

 2. 6c618aabdb14477ea960f19536779233s 21.10.2016

  Pospieszalski: „Wielka pokuta była cudem”

  „Czy my, Polacy, mamy jakoś szczególnie przepraszać za grzechy aborcji i komunizmu?”

 3. skrzypczaktvrep2110 21.10.2016

  Skrzypczak: „Rosja na nas nie najedzie”

  „Troska o interes Polski to troska o przemysł i o polskiego żołnierza”.

 4. 75ad6489e98245dbb3997b4a2e579654stff 21.10.2016

  Ziemiec podsumowuje rządy PiS

  „Nie wolno padać przez rządzącymi na kolana, należy oceniać ich bez uprzedzeń”.

 5. gadowskikomorsteg 21.10.2016

  Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

  „Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem”.

 6. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 7. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 8. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook