Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro z mandatem na zmiany w PiS

02.11.2011

Zbigniew Ziobro przyznał, że liczy na porozumienie w PiS. W liście do szefa partii Jarosława Kaczyńskiego polityk prosi o powstrzymanie ataków na siebie, ponieważ one utrudniają zmienianie się partii tak, by mogła zwyciężać.

Listem Ziobry do prezesa PiS ma się zająć Komitet Polityczny PiS. Coraz więcej komentatorów uważa, że tzw. Ziobryści zostaną najpierw zawieszeni w partii a potem odejdą. Jednak były minister sprawiedliwości, obecnie europoseł PiS, liczy, że uda się zawrzeć porozumienie w partii. - Jeśli stałoby się inaczej, będę się wtedy zastanawiał, podejmę wówczas decyzję. Teraz takich scenariuszów nie biorę pod uwagę – powiedział Ziobro w audycji radiowej. Przypomniał, że atakowanie go przez partyjnych kolegów widoczne jest od miesięcy. To dlatego zdecydował się na ostatni list do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jak kilka dni temu pisał portal Stefczyk.info sprawa Ziobry oraz Cymańskiego i Kurskiego zdaje się być przesądzona. Wkrótce mają oni zostać wyrzuceni z partii. Jak wynika z naszych wiadomości, wraz ze Zbigniewem Ziobrą może odejść dwudziestu kilku parlamentarzystów. Choć sam Ziobro tłumaczy, że na porozumienie jeszcze jest czas, inne wnioski można wysnuć ze słów jednego z najbliższych jego współpracowników.

Jacek Kurski przyznał dziś w RMF FM, że Ziobro ma dziś monopol na zmiany na polskiej prawicy. Dlaczego? Ponieważ tylko ten polityk PiS od lat zwycięża w wyborach konkurentów politycznych związanych z Platformą Obywatelską. Dlatego – zdaniem Kurskiego – wyrzucenie Ziobro z PiSu „to byłoby szaleństwo i samobójstwo”. - Prawo i Sprawiedliwość wymaga zmiany, przemodelowania swojej formuły, tak żeby wygrywać wybory. Jeżeli środkiem do tego miałoby być eliminowanie Zbigniewa Ziobry, jedynego polityka Prawa i Sprawiedliwości, który indywidualnie zawsze wygrywa z Platformą Obywatelską, nawet wtedy, gdy partia dołuje, to byłoby samobójstwo – tłumaczy europarlamentarzysta. Pytany o to, jak zachowa się jeśli z partii wyrzucony zostanie Ziobro i Cymański zapowiada, że „będzie solidarny z tymi, którzy chcą naprawiać prawicę”.

Choć Kurski znów przekonuje, że ich inicjatywa nie jest wymierzona w przywództwo Kaczyńskiego, że oni chcą zmieniać PiS z nim na czele, „kampania zmiany” prowadzona przez Zbioro, Kurskiego i Cymańskiego nie pomaga ich partii w „wygrywaniu”. Niemal od ogłoszenia wyników wyborów media nie mówią o niczym innym tylko o sporze w PiS. Kampania europosłów przysporzyła już niemało problemów ich partii. Tymczasem tak doświadczeni politycy powinni wiedzieć, że publiczne pranie brudów nie sprzyja żadnej formacji. Szczególnie, gdy ma się niemal wszystkie znaczące media przeciwko sobie. Pytanie o co de facto chodzi „Ziobrystom” pozostaje więc otwarte. Mówienie, że nadszedł czas zwyciężania w ich ustach brzmi niewiarygodnie…

Stanisław Żaryn

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]


Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook