Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: Wprowadziłem Dudę do wielkiej polityki

02.07.2015

Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział na antenie Radia Kraków, że jest sceptyczny, jeśli chodzi o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. Polityk Zjednoczonej Prawicy odniósł się również do ostatnich wydarzeń na scenie politycznej i zbliżającej się Konwencji Programowej PiS w Katowicach.

„Będę prowadził panel ekspercki dotyczący wymiaru sprawiedliwości. W panelu głównym dotyczącym wymiaru sprawiedliwości wydelegowaliśmy panią Beatę Kempę. Kobiety mają swój ważny głos w naszym środowisku. Inni przedstawiciele też wystąpią w panelu głównym. Trudno mówić jak w sensie personalnym to się przełoży na przyszły rząd. O tym zdecyduje pani Szydło, o ile wygramy wybory. To ona będzie miała wpływ na kształt rządu. Na poziomie kongresu nie będzie decyzji o resortach” - powiedział prezes Solidarnej Polski.

Polityk podkreślił, że miał duży wpływ na wprowadzenie do PiS osób, które niebawem będą sprawować ważne funkcje w aparacie państwowym.

„Miałem dobrą rękę. Wpłynąłem na bieg przyszłych wydarzeń politycznych związanych z Andrzejem Dudą. Wpłynąłem także na całą polską politykę. Ja wprowadziłem Andrzeja Dudę do wielkiej polityki. Podobnie dobrym krokiem było przekonanie kiedyś pani Szydło, żeby wystartowała z list PiS w wyborach. Cieszę się, że ludzie, których znalazłem, odgrywają taką rolę w naszym kraju. Andrzej Duda za chwile będzie prezydentem, a Beata Szydło ma szanse być dobrym premierem” - powiedział Ziobro.

Prezes Solidarnej Polski zaprzeczył również doniesieniom o marginalizacji Solidarnej Polski, do której miało rzekomo doprowadzić Prawo i Sprawiedliwość. 

„To nie jest prawda. To celowe plotki polityczne. Źli ludzie chcą wytwarzać napięcia. To malkontenci, którzy się boją sukcesu prawicy. Nasze relacje są bardzo dobre. Czasami są spory, ale mądrość i odpowiedzialność karze rozmawiać” - zaznaczył Ziobro.

Były minister sprawiedliwości zapowiedział, że wystartuje w wyborach do Sejmu. „Będę w parlamencie” - zakomunikował Ziobro.

Polityk odniósł się również do sztandarowego pomysłu Pawła Kukiza ws. JOW. „Jestem otwarty do dyskusji na temat systemów mieszanych. Jak chodzi o jednorodne JOW-y to jestem sceptyczny. Wszystkie analizy pokazują, że to nie rozwiąże problemu polskiej polityki, tak jak tego chce Paweł Kukiz. Wiem, że jemu zależy na dobrej zmianie. On też chce odsunąć PO od władzy. Nie wydaje mi się jednak, żeby takie rozwiązanie miało znaczenie. Widzimy kraje, które mają JOW-y. Tam nie było wymiany elit, czego życzy sobie Kukiz. System mieszany, gdzie są elementy obu ordynacji, to jest kompromis, który dla mnie jest do przyjęcia” - tłumaczył Ziobro.

Zbigniew Ziobro odniósł się również do propozycji Beaty Szydło ws. dodania kolejnych pytań do referendum.

„To dobre intuicje pani Szydło. Jeśli PO serio traktuje obywatelskość to Polacy zebrali kilka milionów podpisów pod tymi postulatami. Skoro jest decyzja o wydaniu pieniędzy na referendum to zapytajmy też o tamte sprawy. Szanujmy obywateli” - podkreślił prezes Solidarnej Polski.

gah/radiokrakow.pl

[fot. wPolityce.pl/ansa]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook