Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: tylko Duda na trudny czas

22.03.2015

„Polska wymaga dobrej zmiany na urzędzie prezydenta, najlepszym scenariuszem jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy” – przekonywał lider Solidarnej Polski.

„Polska wymaga dobrej zmiany na urzędzie prezydenta, najlepszym scenariuszem jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy” – przekonywał lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w rozmowie z TV Republika.

Słowa te Ziobro wygłosił po tym jak rada główna SP podjęła uchwałę ws. poparcia Dudy w wyścigu o fotel prezydenta. „W tych trudnych czasach potrzebujemy kompetentnego, dobrze przygotowanego prezydenta, jest nim z całą pewnością dr Andrzej Duda i dlatego będziemy go zdecydowanie popierać” – powiedział Ziobro.

Dodał, że zarząd Solidarnej Polski już wcześniej wydał uchwałę popierającą Dudę jako wspólnego kandydata zjednoczonej prawicy w wyborach prezydenckich. „Dziś chcemy sfinalizować ten fakt decyzją, uchwałą rady głównej, która jest statutowym organem Solidarnej Polski upoważnionym do tego, aby tego rodzaju decyzje definitywnie podejmować” – powiedział Ziobro.

Dodał, że poparcie Dudy jest ważnym etapem w maratonie, który – w jego ocenie – poprowadzi do wielkiej zmiany i zwycięstwa obozu zjednoczonej prawicy w wyborach prezydenckich.

Ziobro przypomniał, że Solidarna Polska zawarła po wyborach europejskich porozumienie z PiS i Polską Razem podpisując umowę, która zakładała popieranie wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich. „Zakładała też, że będziemy mieli wspólną reprezentację na listach do polskiego parlamentu” – powiedział lider SP.

Podkreślił, że decyzja rady głównej jest potwierdzeniem realizacji umowy i realizacji dzieła, które jest dobre dla Polski. „A najlepszym scenariuszem dla Polski jest zwycięstwo Andrzeja Dudy” – podsumował.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

ŁS / TvRepublika

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook