Jedynie prawda jest ciekawa

Ziobro: tylko Duda na trudny czas

22.03.2015

„Polska wymaga dobrej zmiany na urzędzie prezydenta, najlepszym scenariuszem jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy” – przekonywał lider Solidarnej Polski.

„Polska wymaga dobrej zmiany na urzędzie prezydenta, najlepszym scenariuszem jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy” – przekonywał lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w rozmowie z TV Republika.

Słowa te Ziobro wygłosił po tym jak rada główna SP podjęła uchwałę ws. poparcia Dudy w wyścigu o fotel prezydenta. „W tych trudnych czasach potrzebujemy kompetentnego, dobrze przygotowanego prezydenta, jest nim z całą pewnością dr Andrzej Duda i dlatego będziemy go zdecydowanie popierać” – powiedział Ziobro.

Dodał, że zarząd Solidarnej Polski już wcześniej wydał uchwałę popierającą Dudę jako wspólnego kandydata zjednoczonej prawicy w wyborach prezydenckich. „Dziś chcemy sfinalizować ten fakt decyzją, uchwałą rady głównej, która jest statutowym organem Solidarnej Polski upoważnionym do tego, aby tego rodzaju decyzje definitywnie podejmować” – powiedział Ziobro.

Dodał, że poparcie Dudy jest ważnym etapem w maratonie, który – w jego ocenie – poprowadzi do wielkiej zmiany i zwycięstwa obozu zjednoczonej prawicy w wyborach prezydenckich.

Ziobro przypomniał, że Solidarna Polska zawarła po wyborach europejskich porozumienie z PiS i Polską Razem podpisując umowę, która zakładała popieranie wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich. „Zakładała też, że będziemy mieli wspólną reprezentację na listach do polskiego parlamentu” – powiedział lider SP.

Podkreślił, że decyzja rady głównej jest potwierdzeniem realizacji umowy i realizacji dzieła, które jest dobre dla Polski. „A najlepszym scenariuszem dla Polski jest zwycięstwo Andrzeja Dudy” – podsumował.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

ŁS / TvRepublika

Fot. YouTube

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook