Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: Prezydent wspiera anarchię

20.01.2012

Wypowiedzi Bronisława Komorowskiego to gra bezpieczeństwem Polaków i autorytetem państwa. Robi to dla swoich partykularnych interesów – mówi portalowi Stefczyk.info Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości, europoseł Solidarnej Polski.

Stefczyk.info: Prezydent Bronisław Komorowski po raz kolejny wzywał do wstrzemięźliwości ws. zmian kadrowych w prokuraturze wojskowej. Jego wypowiedzi są interpretowane jako wsparcie dla gen. Parulskiego. Jak Pan to ocenia?

Zbigniew Ziobro: To oznacza, że prezydent wspiera anarchię w państwie. Instytucja prokuratury nie może działać, jeśli zastępca Prokuratora Generalnego wypowiada posłuszeństwo swojemu szefowi. Gen. Parulski zrobił to publicznie, na forum mediów. Ta instytucja nie może działać. Wypowiedzi Bronisława Komorowskiego to gra bezpieczeństwem Polaków i autorytetem państwa. Robi to dla swoich partykularnych interesów, dla dobrych układów ze środowiskiem wojskowym. Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy.

Jaki?

Poparcie dla obecnego szefa NPW to również pośrednio wspieranie inwigilacji dziennikarzy. Przy okazji śledztwa smoleńskiego doszło do niezgodnej z prawem inwigilacji dziennikarzy. Generał Parulski poparł płk. Przybyła, który odpowiadał za te działania. Jeśli prezydent wspiera obecnie szefa wojskowej prokuratury, jest również odpowiedzialny pośrednio za wspieranie inwigilowania obywateli.

Prokuratura wojskowa jest w ogóle potrzebna?

Uważam, że nie. Przygotowałem projekt zmian w strukturze prokuratury. Postuluję, by zlikwidować prokuraturę wojskową, a sprawy dotyczące wojska włączyć do wydziałów wojskowych prokuratury cywilnej.

Czy w tle sprawy gen. Parulskiego rysuje się również konflikt polityczny? Jeśli tak, z kim prezydent walczy na tym polu?

Trudno mi oceniać gierki prowadzone w środowisku obecnej władzy. Wiadomo jedynie, że odbijają się one negatywnie na państwie oraz bezpieczeństwie Polaków. To, co obserwujemy wokół prokuratury, to zabawa Polską, gra autorytetem państwa. Jak społeczeństwo ma czuć się bezpieczne, jeśli członkowie kierownictwa prokuratury napadają na siebie publicznie.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook