Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro o Strzemboszu: Wyrządził zło wymiarowi sprawiedliwości

08.06.2016

„Wbrew mitowi, który niesłusznie wokół niego narósł, to rola cementującego wszystkie złe rzeczy i naleciałości postpezetpeerowskie” – mówi Zbigniew Ziobro o byłym prezesie Sądu Najwyższego prof. Adamie Strzemboszu, który krytykuje decyzje obecnego ministra sprawiedliwości i twierdzi, że dla sędziów idą ciężkie czasy.

„Odniosłem wrażenie, że opisywał swoją rolę, jaką odegrał, od okrągłego stołu poczynając” – kwituje zarzuty Strzembosza Ziobro w rozmowie z „Super Expressem”.

„Przecież prof. Strzembosz miał okazję oczyścić wymiar sprawiedliwości i doprowadzić do choćby symbolicznego ukarania ponad 100 sędziów, którzy wydawali wyroki śmierci na przykład na Witolda Pileckiego. Nic w tej sprawie jednak nie zrobił. Mówił, że środowisko się samo oczyści. Jeśli ktoś coś złego dla wymiaru sprawiedliwości zrobił, to właśnie on” – podkreśla minister sprawiedliwości.

W odpowiedzi na zarzut prof. Strzembosza, że Prawu i Sprawiedliwości może chodzić o podporządkowanie sędziów interesom partyjnym, Ziobro stwierdza: „To zapewne myślenie życzeniowe pana profesora, bo chciałby mieć pretekst do ataków na PiS. Muszę jednak go zmartwić. Nasza reforma ma prowadzić do wzmocnienia niezależności sędziego liniowego, który orzeka, także wobec wewnętrznych korporacji czy wręcz spółdzielni, które wytworzyły się w niektórych sądach”. Jak zaznacza szef ministerstwa sprawiedliwości, ma wiele sygnałów o nieprawidłowościach w relacjach sędziów funkcyjnych wobec zwykłych sędziów, obarczonych dużą liczbą spraw. „Kiedy ktoś ma odwagę zaprotestować, jest prześladowany. Wszczyna się wobec takich ludzi postępowanie dyscyplinarne, włącznie z usunięciem z zawodu. Znam takie przypadki” – mówi Ziobro.

Frost/”Super Express”

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook