Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: Nie rozmawiamy z PiS

30.06.2014

Na temat możliwości współpracy prawicowych partii portal Stefczyk.info rozmawia ze Zbigniewem Ziobro, szefem Solidarnej Polski.

Stefczyk.info: - Czy Jarosław Kaczyński zwrócił się już do Solidarnej Polski z propozycja współpracy?

Zbigniew Ziobro: - Jak do tej pory, nie prowadzimy z PiS-em żadnych rozmów. Dementuję wszelkie publiczne informacje, które się ukazują na ten temat, że ma miejsce już jakaś współpraca. Jeszcze taka nie nastąpiła.


A czy do niej dojdzie?

- Tego nie wiem, to czas pokaże. Za wcześnie, żeby o tym mówić. Nie będę tego w tej chwili przesądzał. Są różne możliwości, różne warianty.


Na przykład?

Ja mam taką twardą zasadę, że na temat rozmów, nawet jeśliby się toczyły - choć między mną a PiS-em jeszcze nie było rozmów - nie mam zwyczaju mówić. Uważam, że w polityce trzeba się trzymać tego, co już jest publiczne, chyba, że chce się zaszkodzić sprawie.

W swoim czasie składałem już wielokrotnie deklaracje na temat sensu współpracy na prawicy i w tej chwili prowadzimy rozmowy z różnymi środowiskami.


Myśli Pan, że do jakiegoś porozumienia dojdzie już w wyborach samorządowych?

- O tym powinni zadecydować wszyscy zainteresowani, a nie tylko jedna ze stron. Prowadzimy rozmowy z Polską Razem, prowadzimy rozmowy też z Ruchem Narodowym. Ale przed ich finalizacją nie będę o nich informował, bo to jest kwestia wzajemnego zaufania. Jeżeli mają do czegoś prowadzić to omawianie o nich w mediach im nie służy.

Mój stosunek do współpracy na prawicy jest znany. Dałem mu wyraz po wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu, także przed wyborami do Europarlamentu - uważam, że jest fatalny rząd Tuska, dodatkowo skompromitowany ujawnieniem treści nagrań, które pokazują, że są ludzie gotowi do łamania prawa, Konstytucji i nieustannego oszukiwania Polaków. Dlatego trzeba ich za wszelką cenę, no prawie za wszelką cenę odwołać.

W związku z tym warto szukać kompromisów i porozumień, które mogłyby temu sprzyjać. Ale nie jest tak, że każde porozumienie byłoby na pewno dla nas do zaakceptowania.


A czy w wyborach samorządowych zamierza Pan startować - np. ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa?

- Jakiekolwiek decyzje, jakie podejmuję, są rezultatem uzgodnień z moimi kolegami i koleżankami. Jestem szefem partii po to, żeby realizować cele partii, a nie własne aspiracje i wyobrażenia na temat zaangażowania publicznego.

Do tej pory nie podjęliśmy decyzji o moim starcie, a i ja osobiście nie skłaniam się ku takiej decyzji. Ale oczywiście to może ulec zmianie, jeśli będzie inna decyzja koleżanek i kolegów.


not. zrk
[fot.ansa/wPolityce.pl]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook