Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: Nie rozmawiamy z PiS

30.06.2014

Na temat możliwości współpracy prawicowych partii portal Stefczyk.info rozmawia ze Zbigniewem Ziobro, szefem Solidarnej Polski.

Stefczyk.info: - Czy Jarosław Kaczyński zwrócił się już do Solidarnej Polski z propozycja współpracy?

Zbigniew Ziobro: - Jak do tej pory, nie prowadzimy z PiS-em żadnych rozmów. Dementuję wszelkie publiczne informacje, które się ukazują na ten temat, że ma miejsce już jakaś współpraca. Jeszcze taka nie nastąpiła.


A czy do niej dojdzie?

- Tego nie wiem, to czas pokaże. Za wcześnie, żeby o tym mówić. Nie będę tego w tej chwili przesądzał. Są różne możliwości, różne warianty.


Na przykład?

Ja mam taką twardą zasadę, że na temat rozmów, nawet jeśliby się toczyły - choć między mną a PiS-em jeszcze nie było rozmów - nie mam zwyczaju mówić. Uważam, że w polityce trzeba się trzymać tego, co już jest publiczne, chyba, że chce się zaszkodzić sprawie.

W swoim czasie składałem już wielokrotnie deklaracje na temat sensu współpracy na prawicy i w tej chwili prowadzimy rozmowy z różnymi środowiskami.


Myśli Pan, że do jakiegoś porozumienia dojdzie już w wyborach samorządowych?

- O tym powinni zadecydować wszyscy zainteresowani, a nie tylko jedna ze stron. Prowadzimy rozmowy z Polską Razem, prowadzimy rozmowy też z Ruchem Narodowym. Ale przed ich finalizacją nie będę o nich informował, bo to jest kwestia wzajemnego zaufania. Jeżeli mają do czegoś prowadzić to omawianie o nich w mediach im nie służy.

Mój stosunek do współpracy na prawicy jest znany. Dałem mu wyraz po wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu, także przed wyborami do Europarlamentu - uważam, że jest fatalny rząd Tuska, dodatkowo skompromitowany ujawnieniem treści nagrań, które pokazują, że są ludzie gotowi do łamania prawa, Konstytucji i nieustannego oszukiwania Polaków. Dlatego trzeba ich za wszelką cenę, no prawie za wszelką cenę odwołać.

W związku z tym warto szukać kompromisów i porozumień, które mogłyby temu sprzyjać. Ale nie jest tak, że każde porozumienie byłoby na pewno dla nas do zaakceptowania.


A czy w wyborach samorządowych zamierza Pan startować - np. ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa?

- Jakiekolwiek decyzje, jakie podejmuję, są rezultatem uzgodnień z moimi kolegami i koleżankami. Jestem szefem partii po to, żeby realizować cele partii, a nie własne aspiracje i wyobrażenia na temat zaangażowania publicznego.

Do tej pory nie podjęliśmy decyzji o moim starcie, a i ja osobiście nie skłaniam się ku takiej decyzji. Ale oczywiście to może ulec zmianie, jeśli będzie inna decyzja koleżanek i kolegów.


not. zrk
[fot.ansa/wPolityce.pl]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook