Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Zysk z mistrzostw okazał się kłamstwem

03.07.2012

Zysk z mistrzostw - to wielkie kłamstwo - twierdzi Rafał Ziemkiewicz w komentarzu dla dziennika "Fakt". Jego zdaniem egzamin z Euro zdały samorządy i wolontariusze, natomiast rząd oblał na całej linii.

Zdaniem publicysty "Rzeczpospolitej" sportowy wynik naszej reprezentacji nie jest niespodzianką, gdyż w Polsce "zamiast szkolenia piłkarzy mamy fryzjersko-kanapowe układy, a PZPN doi kasę jak tylko się da". Według Ziemkiewicza, gdyby nie fakt, że Polska była jednym z organizatorów turnieju Euro, nasza reprezentacja w ogóle by się do niego nie zakwalifikowała.

"W kwestii organizacji turnieju samorządy zdały egzamin na trójkę, czwórkę" - pisze Ziemkiewicz. I wylicza inne plusy: stadiony miejskie się udały i pozytywnie wypadli wolontariusze. "Mogliśmy pokazać ludziom z Zachodu, że Polska to nie jest kraj, gdzie niedźwiedzie chodzą po ulicach i gdzie morduje się Żydów - podkreśla  Ziemkiewicz. Jednak jego zdaniem rząd oblał ten egzamin na całej linii. "Za chwilę zostaną zamknięte te odcinki dróg, które zostały otwarte tylko na Euro, bo trzeba je wyremontować. Podobnie z koleją. Ten długofalowy zysk z mistrzostw okazał się wielkim kłamstwem" - konkluduje publicysta.

ansa/Fakt

[fot:pap/epa Oliver Weiken]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook