Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Zostanę więźniem politycznym!

06.02.2015

Publicysta zdradził swój "plan" na karierę polityczną! :-)

Rafał Ziemkiewicz w swoim ironicznym wpisie na Facebooku postanowił "zdradzić" swój plan na polityczną karierę: publicysta zamierza iść do paki, by zostać więźniem politycznym - a następnie na fali popularności i rozpoznawalności wygrać wybory prezydenckie! :-) 

"Odmówiłem kandydowania na prezydenta, bo nie o to chodzi, żeby kandydować, tylko żeby wygrać. A żeby wygrać trzeba mieć dwie rzeczy - popularkę i kasę" - pisze autor "Polactwa".

Jak zamierza zrealizować swój plan? "W tym celu, jak Państwo zapewne już czytali, zostaję więźniem politycznym. To mi bardzo na rękę. Schudnę, nadrobię zaległości w lekturze, popracuję nad przyszłymi manifestami. Będę siedział za obraze Papieża, a więc dla liberalno-lewicowej częsci społeczeństwa zapunktuję jako męczennik za wolność słowa. Ale przecież zelżyłem Papieża za relatywizywoanie prawd wiary i rozwalanie Kościoła od wewnętrz lewackimi "reformami", a doniósł na mnie dupek z Krytyki Politycznej, więc i u Polaków prawicowo-tradycjonalistycznych zarobię punkty jako męczennik za wiarę" - czytamy we wpisie Ziemkiewicza.

Publicysta przekonuje, że karanie więzieniem za "znieważenie głowy obcego państwa" jest z punktu widzenia tzw. norm europejskich totalitarnym horrendum, zatem Trybunał w Strasburgu zasądzi "kupę kasy od państwa polskiego tytułem odszkodowania".

"Lecę sobie zrobić fotkę w gustownym pasiaku. Będzie potrzebna na przyszłą kampanię wyborczą. A Państwo lećcie do księgarni po moją najnowszą książkę. Przy okazji kupcie tez parę starych. Żona musi mieć za co robić paczki" - kończy Ziemkiewicz.

LL

[Fot. YT]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook