Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Zostanę więźniem politycznym!

06.02.2015

Publicysta zdradził swój "plan" na karierę polityczną! :-)

Rafał Ziemkiewicz w swoim ironicznym wpisie na Facebooku postanowił "zdradzić" swój plan na polityczną karierę: publicysta zamierza iść do paki, by zostać więźniem politycznym - a następnie na fali popularności i rozpoznawalności wygrać wybory prezydenckie! :-) 

"Odmówiłem kandydowania na prezydenta, bo nie o to chodzi, żeby kandydować, tylko żeby wygrać. A żeby wygrać trzeba mieć dwie rzeczy - popularkę i kasę" - pisze autor "Polactwa".

Jak zamierza zrealizować swój plan? "W tym celu, jak Państwo zapewne już czytali, zostaję więźniem politycznym. To mi bardzo na rękę. Schudnę, nadrobię zaległości w lekturze, popracuję nad przyszłymi manifestami. Będę siedział za obraze Papieża, a więc dla liberalno-lewicowej częsci społeczeństwa zapunktuję jako męczennik za wolność słowa. Ale przecież zelżyłem Papieża za relatywizywoanie prawd wiary i rozwalanie Kościoła od wewnętrz lewackimi "reformami", a doniósł na mnie dupek z Krytyki Politycznej, więc i u Polaków prawicowo-tradycjonalistycznych zarobię punkty jako męczennik za wiarę" - czytamy we wpisie Ziemkiewicza.

Publicysta przekonuje, że karanie więzieniem za "znieważenie głowy obcego państwa" jest z punktu widzenia tzw. norm europejskich totalitarnym horrendum, zatem Trybunał w Strasburgu zasądzi "kupę kasy od państwa polskiego tytułem odszkodowania".

"Lecę sobie zrobić fotkę w gustownym pasiaku. Będzie potrzebna na przyszłą kampanię wyborczą. A Państwo lećcie do księgarni po moją najnowszą książkę. Przy okazji kupcie tez parę starych. Żona musi mieć za co robić paczki" - kończy Ziemkiewicz.

LL

[Fot. YT]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook