Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Być może Bóg uznał, że Francja potrzebuje męczeńskiej krwi

27.07.2016

Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika mówił o tym, że media nie poświęciły należytej uwagi zamordowaniu katolickiego kapłana we Francji.

„Gdyby zamordowano geja i zrobili to skinheadzi to już bym widział jakie płachty całe by były, a tak to na gazeta.pl był taki kwadracik, wielkości takiej i na tej samej wysokości, co informacja, że zespół "Ich Troje" obchodzi 20-lecie. A potem on zszedł ze strony głównej, bo inne, jakże ważkie informacje, go zastąpiły” – powiedział Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika skomentował fakt, że media nie poświęciły należytej uwagi zamordowaniu katolickiego kapłana we Francji. Do zamachu w Normandii przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

"Męczeństwo za wiarę, bo śmierci francuskiego księdza przy ołtarzu, z rąk fanatyków islamskich, inaczej zakwalifikować nie można" – powiedział publicysta.

"Chyląc czoła, oddając hołd, chcę zwrócić uwagę na to, czy w Polsce zauważyli państwo 84-letniego proboszcza?" – zastanawiał się Ziemkiewicz. W jego ocenie wiek kapłana jest sygnałem, „w jak fatalnym stanie we Francji jest Kościół, a Francja to najstarsza córa Kościoła Katolickiego".

Dodał, że księża we Francji "żyją w strachu". "Strach przed wygłaszaniem kazań, przed wypowiadaniem się gdziekolwiek, poza ściśle biblijnymi tematami tak, żeby można było się obronić, że oni się nie wtrącają, nikogo nie próbują nawracać" – mówił.

"Niech to nie zabrzmi jakoś strasznie i zuchwale z mojej strony, ale Pan Bóg, który czuwa nad wszystkim, posługuje się nawet bandytami do swoich celów. Być może uznał, że Francja potrzebuje tej krwi męczeńskiej, żeby tam się zaczęło coś odradzać, co mogłoby budzić nadzieję. W każdym razie uważam, ze taką nadzieję trzeba mieć" – stwierdził.

[fot. youtube.com]

TV Republika/emer

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook