Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Zamknięta część dla dziennikarzy? Dlaczego nie

16.12.2016

Publicysta Rafał Ziemkiewicz podkreślił na antenie Telewizji Republika, że nie widzi w tym nic złego, by jakaś część w Sejmie była zamknięta dla dziennikarzy. -W konkurencyjnej stacji dziś robili jakieś takie rzeczy, że pokazywali czarny obraz z posiedzenia komisji. Z punktu widzenia sejmu, jak na posiedzeniu komisji sejmowej nie będzie kamer to jest szansa, że coś tam sensownego zostanie powiedziane - mówił dziś publicysta w "Chłodnym okiem".


- Protesty przeciwko sejmowej cenzurze, które miały połączyć środowisko dziennikarskie, a niektórzy mówią, że rzeczywiście połączyło, bo list w tej sprawie podpisali redaktorzy wszystkich gazet, także tych uczciwych. Musze powiedzieć, że gdy wczoraj zobaczyłem protest pod sejmem zorganizowany przez środowisko dziennikarskie, to tak jakoś nie miałem ochoty się włączyć. Przeciw cenzurze i w imię jedności środowiska dziennikarskiego występuje pan Stasiński, którego pamiętam jak z gorliwością towarzysza Przymanowskiego kibicującego milicji w stanie wojennym, kibicował temu, że zamknięto dziennikarzy, także zupełnie nieprawicowego reportera PAP-u w czasie protestu PKW. A wtedy towarzysz Stasiński grzmiał, że „dobrze łobuzom, warchołom, wichrzycielom, mylą obowiązki dziennikarskie, czyli podlizywanie się władzy z informowaniem”. I teraz redaktor ten krzyczy pod sejmem, że to protest dziennikarza, a tam stoi Lis, Morozowski, Kublik, same takie kreatury - stwierdził Ziemkiewicz.

Publicysta dodał, że wtedy zaczął sprawą się interesować i zaczął sprawdzać, jak to jest w innych parlamentach na świecie. jego zdaniem nigdzie "takiego eldorado" nie było, że nie można było się przecisnąć przez korytarze sejmowe, bo wszędzie stały kamery. - Wydaje mi się, że PiS zabrał się za to ze swoją słynną PiS-owską zręcznością, ale sam fakt, że jest jakaś część sejmu zamknięta dla dziennikarzy nie wydaje mi się niczym złym. W konkurencyjnej stacji dziś robili jakieś takie rzeczy, że pokazywali czarny obraz z posiedzenia komisji. Z punktu widzenia sejmu, jak na posiedzeniu komisji sejmowej nie będzie kamer to jest szansa, że coś tam sensownego zostanie powiedziane. W przeciwnym wypadku posłowie PO łapią kartony po butach i coś tam piszą, wymachują konstytucją, stają na głowie, wychodzą… - wyliczał Ziemkiewicz.

fot.[You Tube/Tv Republika]

pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook