Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Za Kopacz jak za Jaruzelskiego

08.01.2015

„Przez ostatnie osiem lat rządów Platformy aparat urzędniczy puchną niesamowicie”.

Rafał Ziemkiewicz krytycznie ocenia 100 dni rządów Ewy Kopacz. „Największą wpadką pani premier była kompromitacja związana z ewakuacją Polaków z Donbasu. To pokazuje, że rząd jest w stanie jakiejś anarchii i wielkiej nieporadności. Ministerstwa nie są nawet w stanie ze sobą współpracować” - tłumaczył na antenie Radia Wnet.

Dodał, że „dużo konkretów przez te sto dni się nie zdarzyło, bo i zdarzyć się nie mogło”. „Jasnym jest, że wszystkie sprawy, którymi będzie się chwalić pani premier były odziedziczone po jej poprzedniku. Karta dużej rodziny została przygotowana przed objęciem funkcji przez Ewę Kopacz. Cieniem będzie się kładła również sprawa sporu z lekarzami, za który odpowiada sama premier. To właśnie Ewa Kopacz jeszcze jako minister zdrowia wdrażała reformy, polegające na duszeniu służby zdrowia, tak aby jak najmniej pieniędzy wrzucić do systemu, a jak najwięcej obowiązków zrzucić na lekarzy” - tłumaczył.

Pisarz i publicysta wskazał, że najbardziej charakterystyczne dla obecnego stylu rządów jest wprowadzenie pełnomocniczek pani premier do konkretnych ministerstw: „Decyzję wprowadzenia do ministerstw pełnomocniczek, przez panią premier, można tylko porównać z czasami Jaruzelskiego, który do ministerstw kierował komisarzy wojskowych, aby zmusić aparat państwowy, do działania. Przez ostatnie 25 lat ten stan tylko się pogarszał. A trzeba pamiętać, ze tam gdzie dwóch urzędników radzi sobie średnio, tam sześciu nie poradzi sobie w ogóle. A przez ostatnie osiem lat rządów Platformy aparat urzędniczy puchną niesamowicie” - wskazuje.

Ziemkiewicz wskazał również na słabą pozycję premier w strukturach partii i wskazał na środowiska, które chciałby poszerzyć swoje wpływy. „Ewa Kopacz tym się różni od Donalda Tuska, że ten ostatni był realnym szefem, co pokazały taśmy ośmiorniczki. Pozycja Ewy Kopacz jest zupełnie inna, ona jest wizytówką ale nie kontroluje sytuacji w państwie. Co może być wygodne dla osób, które chcą sprawować rzeczywistą władzę. Tutaj można odnieś wrażenie, że środowisko prezydenta Komorowskiego chce powtórzyć drogę Wałęsy, który rządził nie jako prezydent ale jako Lech Wałęsa i wywierał wpływ na urzędu formalnie mu niepodlegające” - przypomina.

ez,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook