Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Z neobolszewikami też sobie dam radę

20.09.2016

Partia Razem zapowiedziała pozew przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi.

Partia Razem zapowiedziała pozew przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi. Organizacja czuje się urażona apelem publicysty o delegalizację partii Razem jako "neobolszewickiego" tworu.

Ziemkiewicz nazwał partię Razem „neobolszewikami”, po tym jak organizacja Zandberga zapowiedziała piętnowanie rzekomych przejawów współpracy "skrajnej prawicy" z instytucjami rządowymi.

Publicysta napisał, że w polskim życiu publicznym nie może być miejsca „dla marksistów, leninistów, trockistów, maoistów i innej czerwonej swołoczy oraz zwykłych ulicznych bandytów, atakujących manifestacje patriotyczne.”

Ziemkiewicz zaapelował również o podjęcie działań zmierzających do zdelegalizowania tej „postbolszewickiej” organizacji „której istnienie w Polsce, tak doświadczonej przez czerwony terror, narusza konstytucję i przede wszystkim poczucie elementarnej przyzwoitości.” – napisał i zapewnił o pełnym poparciu dla każdego kto się podejmie inicjatywy delegalizacji Razem.

W odwecie Razem zapowiedziała w mediach społecznościowych, że złoży przeciwko Ziemkiewiczowi pozew o zniesławienie, a publicysta w ramach zadośćuczynienia, po przegranym procesie będzie musiał wpłacić pieniądze na którąś ze skrajnie lewicowych organizacji, którą wymienili we wpisie.

Ziemkiewicza nie przestraszył się pohukiwań partii Razem i skomentował ich zapowiedzi na Twitterze: „W odpowiedzi chyba ogłoszę konkurs gdzie mnie partia Razem może pocałować :)”.

Wtóruje mu pisarz Jacek Piekara, który napisał na portalu społecznościowym: "Razem" wytacza @R_A_Ziemkiewicz sprawę o zniesławienie Cóż... Oni mogą Rafałowi skoczyć tam, gdzie Zandberg może Rafała w dupę pocałować...”.

Telewizja Republika/Twitter.com/ems

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook