Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Wyborcza kłamała bezczelnie i wprost

01.12.2016

Publicysta odnosi się do okoliczności zatrzymania Józefa P. Według "Wyborczej" miały być przy tym kamery, jak się jednak okazało: "GW nie byłaby sobą, gdyby nie kłamała". Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika zwraca uwagę na narracje jaka powstałą po zatrzymaniu byłego senatora PO. Osoby oburzone jego zatrzymaniem mówią o tym, "że faszyści z PiS-u pokazali swoją prawdziwą twarz i uderzyli w Piniora".

"Powstała już nowa narracja na temat Józefa Piniora, który od wczoraj jest już Józefem P. lub byłym senatorem PO. Wczoraj przez cały dzień narracja była taka, że faszyści z PiS-u pokazali swoją prawdziwą twarz i uderzyli w Piniora. Pan reżyser Kijowski (nie mylić z tym w kitku) stwierdził, że faszyści z PiS-u zaczęli od bohatera, żeby nas wszystkich zniszczyć..." - mówił Ziemkiewicz. Wszystko jednak sprowadza się do tego, po co Jarosław Kaczyński, kupuje zapałki.

"Cokolwiek robi PiS, robi to w celu faszystowsko zbrodniczym. Nawet, jak robi to samo, co my, kiedy rządziliśmy. Z góry wiadomo, że jak Kaczyński kupuje zapałki to po to, żeby podpalić Polskę. Jakby zaczął robić prawo jazdy to po to, żeby kogoś zabić. Dla mnie już szczytem tego absurdu jest stwierdzenie, że Antoni Macierewicz tworzy jakieś swoje bojówki. Obronę terytorialną trzeba było utworzyć już dawno" - stwierdził publicysta. Ziemkiewicz w "Chłodnym Okiem" próbował zrozumieć przyczyny zatrzymania Józefa P.

"Skoro Józef Pinior został aresztowany, to na pewno niesłusznie! - powiedział Ziemkiewicz. - Ja się pytam, po co faszystowski reżim miałby uderzać akurat w byłego senatora, który od dawna jest już "wyautowany". On jest związany z lewicą intelektualną, czymś co już zdycha, czego już nie ma. Więc po co PiS miałby go aresztować?" - pytał publicysta. 

kk/Telewizja Republika

[fot. Fratria]Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook