Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: "Wyborcza" jest taka cieniutka, aż miło

03.01.2017

- Nie jest tak, że wszyscy o tym myślą. Nie jest tak, że wszyscy o tym mówią. Np. jeśli weźmiemy dzisiaj „Gazetę Wyborczą”, chociaż już się wyślizguje bo jest taka cieniutka, aż miło. Okazuje się, że tam jest jedno słowo, które nie pada. Chodzi o te imię co wszyscy, którzy je noszą to są „fajne chłopaki” – stwierdził w Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz.


Publicysta ironizował, że w "Wyborczej" nie ma nawet słowa o Ryśku z Klanu. -Nie ma Ryszarda… Gazeta, która do tej pory podawała jako wielkie newsy, że ktoś zrobił mema np. nikt tak się nie grzał jak Gazeta.pl memami, jak ktoś o PiS-ie zamieścił, bo to głos ludu. Najbardziej memotwórcze wydarzenie roku, człowiek, który podbił internety w ciągu paru godzin. Nic. Zupełnie nic… Jaki łeb trzeba mieć- mówił Ziemkiewicz.

I dodał: - Od czasu jak były poseł PiS-u, który postanowił urżnąć się w centrum Madrytu, gdzie trzy tysiące ludzi siedziało, połowa to Polacy, którzy go nagrywali telefonami, a on podpisał kwity, że był w Parlamencie Europejskim i brał za to pieniądze. Myślałem, że nic głupszego nie można wymyślić. Można wybrać się na lewiznę czarterowym samolotem z polską wycieczką, nawet sobie wąsów nie przyklejając i tulić się do koleżanki posłanki, licząc na to, że nikt nas nie pozna. Było się wszędzie, wołało, wzywało lud na barykady z obnażoną piersią… Może przesadzam, ale jakoś mi się obrazy literackie nasuwają. W sumie to tego ludu nie wiele jest na barykadzie. Wczoraj podobno 5 osób było w namiocie – zauważył publicysta. 

– A czym zajmuje się „Gazeta Wyborcza” jak nie zajmuje się Ryszardem Petru? To coś, co w emfazie lewactwo medialne nazwało drugim Jedwabnem, czyli pogromy. Pogrom w Ełku, brunatna przemoc rośnie. Zresztą to nie tylko w Ełku, zaraz się dowiemy, że te pogromy to wszędzie. Jak na razie to wiemy, że zamordowano w Ełku przypadkiem Polaka i przypadkiem zrobili to ludzie innej narodowości, imigranci. „Wyborcza” wyraża obawy, że ciemna, ksenofobiczna Polska będzie brała odwet na muzułmanach… Zresztą to nie tylko Ełk. Jest artykuł, jak źli ludzie w Rożnowie, to miejscowość z której pochodził Łukasz Urban, kierowca zabity przez islamistę. W tym Rożnowie, wedle „Wyborczej” straszni ludzi, którzy przyszli na jego pogrzeb. „Wyborcza” pisze, że „chłopaki zebrali się i mówią, że pojadą do Niemiec, do pierwszego ośrodka uchodźców, żeby wpier… muslimom – powiedział Ziemkiewicz.

fot.[You Tube/TV Republika]


pc/Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook