Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

20.01.2017

„Przerażone Trumpem elity chcą wierzyć we wszystko, co tylko na temat Trumpa można wymyślić” - mówił na antenie TV Republika Rafał Ziemkiewicz.

„Teraz we wszystkich gazetach czytamy o strachu” - powiedział Ziemkiewicz. 

"Wszyscy strasznie boją się tego Trumpa, chociaż on jeszcze nic nie zdążył zrobić, a wszystko co robi, jest nawet ciekawe. Historyjka o tym, że rzekomo KGB nagrało taśmy i ma na Trumpa haki, gdzie okazało się, że to wyszło z grupy internetowych trolli” - mówił publicysta. 

Ziemkiewicz zwraca uwagę, że teza o prezydencie, na którego ma haki Władimir Putin, jest powtarzana w „Gazecie Wyborcze”, jak sam określił, wyspecjalizowanej w powtarzaniu kłamstw. 

„Zręcznie  wymyślone kłamstwo, które z wiarą lub cynicznie powtarzane i jest niedementowane, ponieważ są ludzie, którzy chcą w to wierzyć” - dodał. 

„Przerażone Trumpem elity chcą wierzyć we wszystko, co tylko na temat Trumpa można wymyślić” - podkreślił - zaznaczył publicysta. 

Zdaniem Ziemkiewicza, nawet gdyby istniała taśma z nagraniami Trumpa, to i tak nie ma żadnego znaczenia oraz nie zaszkodziłyby mu. 

„Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki i na pewno jest to człowiek Putina” - mówił Ziemkiewicz. 

I jak podkreślił na koniec, „trzeba być kretynem”, żeby straszyć Trumpem jako człowiekiem Putina, skoro to Barack Obama doprowadził do resetu stosunków z Rosją i jest odpowiedzialny w ten sposób za napaści tego kraju na Gruzję i Ukrainę.


ak/TV Republika

[fot. YouTube/TV Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook