Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

20.01.2017

„Przerażone Trumpem elity chcą wierzyć we wszystko, co tylko na temat Trumpa można wymyślić” - mówił na antenie TV Republika Rafał Ziemkiewicz.

„Teraz we wszystkich gazetach czytamy o strachu” - powiedział Ziemkiewicz. 

"Wszyscy strasznie boją się tego Trumpa, chociaż on jeszcze nic nie zdążył zrobić, a wszystko co robi, jest nawet ciekawe. Historyjka o tym, że rzekomo KGB nagrało taśmy i ma na Trumpa haki, gdzie okazało się, że to wyszło z grupy internetowych trolli” - mówił publicysta. 

Ziemkiewicz zwraca uwagę, że teza o prezydencie, na którego ma haki Władimir Putin, jest powtarzana w „Gazecie Wyborcze”, jak sam określił, wyspecjalizowanej w powtarzaniu kłamstw. 

„Zręcznie  wymyślone kłamstwo, które z wiarą lub cynicznie powtarzane i jest niedementowane, ponieważ są ludzie, którzy chcą w to wierzyć” - dodał. 

„Przerażone Trumpem elity chcą wierzyć we wszystko, co tylko na temat Trumpa można wymyślić” - podkreślił - zaznaczył publicysta. 

Zdaniem Ziemkiewicza, nawet gdyby istniała taśma z nagraniami Trumpa, to i tak nie ma żadnego znaczenia oraz nie zaszkodziłyby mu. 

„Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki i na pewno jest to człowiek Putina” - mówił Ziemkiewicz. 

I jak podkreślił na koniec, „trzeba być kretynem”, żeby straszyć Trumpem jako człowiekiem Putina, skoro to Barack Obama doprowadził do resetu stosunków z Rosją i jest odpowiedzialny w ten sposób za napaści tego kraju na Gruzję i Ukrainę.


ak/TV Republika

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook