Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Władza elity III RP się kończy

03.06.2015

„Ta „elita”, straciła szacunek społeczeństwa, zwłaszcza jego młodszej części”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że mamy do czynienia z dekompozycją obecnego układu władzy. „Mamy od czynienia z nieuchronnym procesem odrzucenia, przez społeczeństwo, całej elity III Rzeczpospolitej. To był nasz problem przez ostatnie 25 lat – postkolonialna elita, uformowana jeszcze w PRL-u, zaszczepiona przez grupę opozycyjną, którą określam Michnikowszczyzną. (…) Do tej pory jeśli wybory wygrywał, ktoś nie związany z tą elitą, jak w przypadku rządu PiS, był przez tą grupę, szaleńczo atakowany” - zaznacza Ziemkiewicz w rozmowie z Radiem Wnet.

Dodał, że obecnie widać zmiany. „Teraz jest inaczej, ponieważ ta elita, straciła szacunek społeczeństwa, zwłaszcza jego młodszej części” – tłumaczy pisarz i publicysta.

Ziemkiewicz komentował również powstanie nowego ruchu Nowoczesna.pl. W jego ocenie ten twór jest ofertą dla wyborców UW czy PO. „To jest pomysł na zebranie lektoratu, który odchodzi od partii rządzącej, tak żeby nie przeszedł do jakiegoś Ruchu Kukiza czy strasznego PiS-u, tylko do polityków „odpowiedzialnych”. Ten byt polityczny nie odwołuje się do żadnej emocji, która wychodziłaby poza elektorat Platformy” - zauważa Rafał Ziemkiewicz.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook