Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Upadek PO to upadek "elit" III RP

23.09.2015

Pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz podkreśla, że porażka Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych będzie oznaczała kres dominacji tzw. elit III Rzeczypospolitej.

„Elity III RPelitami tylko w takim sensie, w jakim 'elitom' PRL-u była nomenklatura PZPR-owska, z której zresztą elita III Rzeczypospolitej się wywodzi. Upadek Platformy jest zarazem upadkiem szeroko rozumianej elity III RP, michnikowszczyzny, establishmentów korporacyjnych i rozmaitych autorytetów krążących po mediach” - mówi Ziemkiewicz w wywiadzie dla „Najwyższego CZASU!”.

„Upadek, który teraz obserwujemy, wynika po prostu z odrzucenia przez większość elity opiniotwórczej, która się skompromitowała i w sposób coraz bardziej oczywisty dla wszystkich nie jest w stanie Polaków nigdzie poprowadzić. Istnieje tylko dzięki nadymanej, urojonej wyższości nad resztą społeczeństwa” - podkreśla publicysta.

Rafał Ziemkiewicz zauważa, iż atakowanie przez polityków PO prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego przynosi skutek odwrotny od zamierzonego i przynosi Prawu i Sprawiedliwości wzrost poparcia.

Rozmówca Rafała Pazio odniósł się również do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego ws. imigrantów. „Widać, że jest to wytrawny polityk, który mimo wszystkich popełnionych błędów przez 25 lat stał się jedną z centralnych postaci III Rzeczypospolitej i wiele się w tym czasie nauczył. Zdecydowanie więcej niż może wiedzieć pani Ewa Kopacz czy ludzie w jej otoczeniu” - mówi Ziemkiewicz.

Publicysta skrytykował również Jana Tomasza Grossa za jego skandaliczną wypowiedź o Polakach, którzy mieli mordować Żydów. „Sama wypowiedź jest absolutnie horrendalna i stanowi najoczywistsze kłamstwo. (...) Potrzeba było, żeby Gross posunął się do kłamstwa tak horrendalnego, jak w tej chwili, żeby nawet Smolar twierdził, że to są słowa haniebne. Haniebne jest to, że ktoś w ogóle się z takim człowiekiem zadawał, podawał mu rękę. 'Krytyka Polityczna' zaprasza taką kanalię do debat publicznych na temat polskiego antysemityzmu. Ten człowiek powinien być karany tak samo, jak karze się za kłamstwo oświęcimskie” - podkreśla Rafał Ziemkiewicz. 

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

Słowa kluczowe:

III RP

,

elity

,

PRL

,

PZPR

,

upadek

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook