Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Upadek PO to upadek "elit" III RP

23.09.2015

Pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz podkreśla, że porażka Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych będzie oznaczała kres dominacji tzw. elit III Rzeczypospolitej.

„Elity III RPelitami tylko w takim sensie, w jakim 'elitom' PRL-u była nomenklatura PZPR-owska, z której zresztą elita III Rzeczypospolitej się wywodzi. Upadek Platformy jest zarazem upadkiem szeroko rozumianej elity III RP, michnikowszczyzny, establishmentów korporacyjnych i rozmaitych autorytetów krążących po mediach” - mówi Ziemkiewicz w wywiadzie dla „Najwyższego CZASU!”.

„Upadek, który teraz obserwujemy, wynika po prostu z odrzucenia przez większość elity opiniotwórczej, która się skompromitowała i w sposób coraz bardziej oczywisty dla wszystkich nie jest w stanie Polaków nigdzie poprowadzić. Istnieje tylko dzięki nadymanej, urojonej wyższości nad resztą społeczeństwa” - podkreśla publicysta.

Rafał Ziemkiewicz zauważa, iż atakowanie przez polityków PO prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego przynosi skutek odwrotny od zamierzonego i przynosi Prawu i Sprawiedliwości wzrost poparcia.

Rozmówca Rafała Pazio odniósł się również do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego ws. imigrantów. „Widać, że jest to wytrawny polityk, który mimo wszystkich popełnionych błędów przez 25 lat stał się jedną z centralnych postaci III Rzeczypospolitej i wiele się w tym czasie nauczył. Zdecydowanie więcej niż może wiedzieć pani Ewa Kopacz czy ludzie w jej otoczeniu” - mówi Ziemkiewicz.

Publicysta skrytykował również Jana Tomasza Grossa za jego skandaliczną wypowiedź o Polakach, którzy mieli mordować Żydów. „Sama wypowiedź jest absolutnie horrendalna i stanowi najoczywistsze kłamstwo. (...) Potrzeba było, żeby Gross posunął się do kłamstwa tak horrendalnego, jak w tej chwili, żeby nawet Smolar twierdził, że to są słowa haniebne. Haniebne jest to, że ktoś w ogóle się z takim człowiekiem zadawał, podawał mu rękę. 'Krytyka Polityczna' zaprasza taką kanalię do debat publicznych na temat polskiego antysemityzmu. Ten człowiek powinien być karany tak samo, jak karze się za kłamstwo oświęcimskie” - podkreśla Rafał Ziemkiewicz. 

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook