Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Upadek PO to upadek "elit" III RP

23.09.2015

Pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz podkreśla, że porażka Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych będzie oznaczała kres dominacji tzw. elit III Rzeczypospolitej.

„Elity III RPelitami tylko w takim sensie, w jakim 'elitom' PRL-u była nomenklatura PZPR-owska, z której zresztą elita III Rzeczypospolitej się wywodzi. Upadek Platformy jest zarazem upadkiem szeroko rozumianej elity III RP, michnikowszczyzny, establishmentów korporacyjnych i rozmaitych autorytetów krążących po mediach” - mówi Ziemkiewicz w wywiadzie dla „Najwyższego CZASU!”.

„Upadek, który teraz obserwujemy, wynika po prostu z odrzucenia przez większość elity opiniotwórczej, która się skompromitowała i w sposób coraz bardziej oczywisty dla wszystkich nie jest w stanie Polaków nigdzie poprowadzić. Istnieje tylko dzięki nadymanej, urojonej wyższości nad resztą społeczeństwa” - podkreśla publicysta.

Rafał Ziemkiewicz zauważa, iż atakowanie przez polityków PO prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego przynosi skutek odwrotny od zamierzonego i przynosi Prawu i Sprawiedliwości wzrost poparcia.

Rozmówca Rafała Pazio odniósł się również do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego ws. imigrantów. „Widać, że jest to wytrawny polityk, który mimo wszystkich popełnionych błędów przez 25 lat stał się jedną z centralnych postaci III Rzeczypospolitej i wiele się w tym czasie nauczył. Zdecydowanie więcej niż może wiedzieć pani Ewa Kopacz czy ludzie w jej otoczeniu” - mówi Ziemkiewicz.

Publicysta skrytykował również Jana Tomasza Grossa za jego skandaliczną wypowiedź o Polakach, którzy mieli mordować Żydów. „Sama wypowiedź jest absolutnie horrendalna i stanowi najoczywistsze kłamstwo. (...) Potrzeba było, żeby Gross posunął się do kłamstwa tak horrendalnego, jak w tej chwili, żeby nawet Smolar twierdził, że to są słowa haniebne. Haniebne jest to, że ktoś w ogóle się z takim człowiekiem zadawał, podawał mu rękę. 'Krytyka Polityczna' zaprasza taką kanalię do debat publicznych na temat polskiego antysemityzmu. Ten człowiek powinien być karany tak samo, jak karze się za kłamstwo oświęcimskie” - podkreśla Rafał Ziemkiewicz. 

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook