Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Uchodźców możemy przyjmować, imigrantów – nie

08.09.2015

„Znając solidarność UE, Niemcy będą nam podkukułczać najbardziej podejrzanych”.

„Niesamowity poziom osiągnęło natężenie propagandy "przyjmujcie uchodźców" i nacisków politycznych na odstąpienie od traktatu z Schengen i systemu Dublińskiego” - pisze na swoim profilu na Facebooku Rafał Ziemkiewicz. Publicysta dodaje, że „w konsekwencji uczyni to fikcją wolność przepływu osób, towarów i usług, czyli najważniejszy dla nas aspekt Unii”.

Publicysta dodaje, że „zaczyna podejrzewać, że kryzys imigracyjny jest celowo potęgowany przez eurokratów i polityków niemieckich, by metodą "doktryny szoku" wymusić uległość państw narodowych, szczególnie takich jak Polska czy Węgry wobec unijnych hegemonów”. „Nie udało się przepchnąć eurokonstytucji i "państwa europejskiego" po dobroci, więc logiczną, acz grożącą tragicznymi skutkami w wypadku niepowodzenia, jest próba wymuszenia posłuchu” - zaznacza Ziemkiewicz.

I zastanawia się, jak ten egzamin przejdzie Andrzej Duda. „Z pewnym niepokojem czekam, jak ten pierwszy stress-test przejdzie Andrzej Duda. Czy okaże się politykiem twardym czy stanowczym, czy pozwalającym się zahukać (jak dał się niestety zahukać śp. L. Kaczyński z traktatem libońskim i "Joaniną") "Dudusiem"? Na razie milczy, ale to milczenie nie może się przedłużać” - tłumaczy autor komentarza.

Dodaje, że w jego ocenie „prezydent powinien jasno potwierdzić polskie stanowisko: uchodźców możemy przyjmować, imigrantów - nie”. „Ale uchodźców nie możemy przyjmować, dopóki nie ma jasnego, jednolitego systemu weryfikacji wniosków azylowych, i tym, a nie wymuszaniem kwot, muszą się organa unijne zająć w pierwszej kolejności (inaczej, znając unijną solidarność, Niemcy i inni główni gracze zostawią sobie kobiety i dzieci, a nam będą podkukułczać osobników najbardziej podejrzanych). Powinien też prezydent wyraźnie podkreślić potrzebę solidarności krajów środkowoeuropejskich” - podkreśla.

Na koniec zachęca do działania prezydenta Dudę. „Panie prezydencie, Pan się nie boi - zdecydowana większość Polaków nie poddaje się temu propagandowemu jazgotowi i stanie za panem” - tłumaczy.

ez
[Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook