Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Tylko idiota stwierdzi, że w Polsce panuje faszyzm

28.07.2016

„Twierdzenia, że w Polsce panuje coś podobnego do faszyzmu, może wymyślić tylko skończony idiota” - ocenił Ziemkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

„Twierdzenia, że w Polsce panuje coś podobnego do faszyzmu, może wymyślić tylko skończony idiota. Uważam, że panowie Stasiński i Jarosław Kurski żyją w innej rzeczywistości. Tyle razy powtarzali, że w Polsce jest faszyzm, że uwierzyli we własną propagandę” - ocenił Ziemkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

„Stacja telewizyjna, która ukrywa się pod nazwą RT, jest stacją realizującą politykę informacyjną Kremla. Tak jak kiedyś Głos Ameryki realizował politykę informacyjną Ameryki, a Radio Wolna Europa realizowało politykę informacyjną CIA na Europę Środkową. W rosyjskiej propagandzie każdy wróg Rosji jest faszystą. Pomarańczowa rewolucja była rewolucją faszystów. Majdan również był rewolucją faszystów. Obecne władze Ukrainy są władzami faszystowskimi. W Russia Today twierdzi się, że Europa Środkowa - nie tylko Polska - jest regionem, w którym zwycięża faszyzm” - tak Rafał Ziemkiewicz skomentował w „Super Expressie” tekst amerykańskiego dziennikarza współpracownika telewizji Russia Today Chrisa Hedgesa, w którym nazywa polski rząd "nowymi faszystami Europy".

„Nie wynika to z tego, że upadły amerykański dziennikarz to sobie wymyślił, tylko ktoś mu zasugerował, że taka linia redakcyjna w Russia Today obowiązuje” - dodał publicysta. Przypomniał, że Chris Hedges został wyrzucony z "The New York Times" za plagiatowanie Hemingwaya.

Amerykański dziennikarz przyznał, że podczas pisania artykułu o Polsce opierał się na informacjach przekazanych mu przez czołowych dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, Jarosława Kurskiego i Piotra Stasińskiego.

„Wielokrotnie w swojej publicystycznej praktyce obserwowałem zjawisko powstawania sekty coraz bardziej pogrążającej się w amoku. (…) Efektem tego jest totalne oderwanie się od rzeczywistości” – stwierdził publicysta.

Redaktorzy „Gazety Wyborczej” tłumaczyli się, że nie użyli słowa faszyzm w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem. „Tak się może tłumaczyć Jasiu Kowalski, że zadzwonił ktoś do niego, a on nie wiedział, kto to jest. Jednak oni cały czas w swojej gazecie piszą o tym, że w Polsce jest faszyzm, uważając, że jest to oczywista oczywistość” - odpiera argumenty redaktorów „Wyborczej” Zimkiewicz.

Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że Chris Hedges, autor kłamliwego tekstu o Polsce obraca się w kręgach tzw. stukniętej lewicej, której autorytetem jest Noam Chomsky, autor szalonych wizji świata. „To są ludzie, którzy z pełnym przekonaniem potrafią twierdzić, że USA są krajem faszystowskim. U nas w Polsce również są publicyści, którzy piszą w podobny sposób jak Chris Hedges. Niektórzy amerykańscy dziennikarze potrafili napisać, że Ronald Reagan był gorszy od Hitlera” - stwierdził felietonista.

[fot. youtube.com]

"Super Express"/emer

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook