Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Tylko idiota stwierdzi, że w Polsce panuje faszyzm

28.07.2016

„Twierdzenia, że w Polsce panuje coś podobnego do faszyzmu, może wymyślić tylko skończony idiota” - ocenił Ziemkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

„Twierdzenia, że w Polsce panuje coś podobnego do faszyzmu, może wymyślić tylko skończony idiota. Uważam, że panowie Stasiński i Jarosław Kurski żyją w innej rzeczywistości. Tyle razy powtarzali, że w Polsce jest faszyzm, że uwierzyli we własną propagandę” - ocenił Ziemkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

„Stacja telewizyjna, która ukrywa się pod nazwą RT, jest stacją realizującą politykę informacyjną Kremla. Tak jak kiedyś Głos Ameryki realizował politykę informacyjną Ameryki, a Radio Wolna Europa realizowało politykę informacyjną CIA na Europę Środkową. W rosyjskiej propagandzie każdy wróg Rosji jest faszystą. Pomarańczowa rewolucja była rewolucją faszystów. Majdan również był rewolucją faszystów. Obecne władze Ukrainy są władzami faszystowskimi. W Russia Today twierdzi się, że Europa Środkowa - nie tylko Polska - jest regionem, w którym zwycięża faszyzm” - tak Rafał Ziemkiewicz skomentował w „Super Expressie” tekst amerykańskiego dziennikarza współpracownika telewizji Russia Today Chrisa Hedgesa, w którym nazywa polski rząd "nowymi faszystami Europy".

„Nie wynika to z tego, że upadły amerykański dziennikarz to sobie wymyślił, tylko ktoś mu zasugerował, że taka linia redakcyjna w Russia Today obowiązuje” - dodał publicysta. Przypomniał, że Chris Hedges został wyrzucony z "The New York Times" za plagiatowanie Hemingwaya.

Amerykański dziennikarz przyznał, że podczas pisania artykułu o Polsce opierał się na informacjach przekazanych mu przez czołowych dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, Jarosława Kurskiego i Piotra Stasińskiego.

„Wielokrotnie w swojej publicystycznej praktyce obserwowałem zjawisko powstawania sekty coraz bardziej pogrążającej się w amoku. (…) Efektem tego jest totalne oderwanie się od rzeczywistości” – stwierdził publicysta.

Redaktorzy „Gazety Wyborczej” tłumaczyli się, że nie użyli słowa faszyzm w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem. „Tak się może tłumaczyć Jasiu Kowalski, że zadzwonił ktoś do niego, a on nie wiedział, kto to jest. Jednak oni cały czas w swojej gazecie piszą o tym, że w Polsce jest faszyzm, uważając, że jest to oczywista oczywistość” - odpiera argumenty redaktorów „Wyborczej” Zimkiewicz.

Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że Chris Hedges, autor kłamliwego tekstu o Polsce obraca się w kręgach tzw. stukniętej lewicej, której autorytetem jest Noam Chomsky, autor szalonych wizji świata. „To są ludzie, którzy z pełnym przekonaniem potrafią twierdzić, że USA są krajem faszystowskim. U nas w Polsce również są publicyści, którzy piszą w podobny sposób jak Chris Hedges. Niektórzy amerykańscy dziennikarze potrafili napisać, że Ronald Reagan był gorszy od Hitlera” - stwierdził felietonista.

[fot. youtube.com]

"Super Express"/emer

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook