Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Tusk Chrystusem narodów? Absurd!

08.03.2017

„Mianowanie Tuska wbrew Polsce pokaże, że (…) centrala europejska jest na wojnie z państwami narodowymi. To może być niebezpieczne dla samej eurokracji i Unii Europejskiej, bo otwiera pole do kolejnych tego typu wojen” - ocenił w rozmowie z „Super Expressem” Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

„Donald Tusk zostaje wyraźnie pokazany nie jako przedstawiciel Polski w Unii Europejskiej, ale raczej przedstawiciel eurokratów na Polskę. My jako Polska zyskujemy na tym, że wyraźnie zostaje pokazane, że Unia Europejska to dziś nie wspólnota państw, które coś tworzą, ale rozrośnięta czapa biurokratyczna, której nikt nie poparł i nikt nie wybrał” - powiedział Ziemkiewicz. 

Jego zdaniem PiS nie miał innego ruchu. 

„To Donald Tusk zdecydował, że chce iść na udry z polskim rządem. Przecież jeszcze kilka miesięcy temu PiS dawał sygnały, że jest gotów dogadać się z Tuskiem. Ten nie tylko nie wykonał żadnego przyjaznego gestu wobec Polski, ale też po wyborach prezydenckich był jedynym liderem światowym, który nie wysłał depeszy gratulacyjnej do Andrzeja Dudy” - ocenił publicysta. 

„PiS nie mógł poprzeć Tuska i musiał wyraźnie zaznaczyć, że Tusk jest na wojnie z Polską, przynajmniej do czasu, gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość” - dodał. 

Ziemkiewicz ocenił również woltę wielu polityków i komentatorów, którzy do niedawna Saryusz-Wolskiego przedstawiali jako eksperta, a dziś próbują wmówić jego zdradę i niekompetencję. 

„Rozumiem, że wszystko można mówić, ale już rzucanie obelg o Judaszu, czyli sugerowanie, że Tusk jest Chrystusem narodów jest tak bombastyczne, że aż absurdalne. Ale zdaje się, że nas już opozycja totalna do tego przyzwyczaiła” - stwierdził dziennikarz. 

Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że wybór Donalda Tuska na szefa RE będzie odrzuceniem „pozorów”.

„Jeżeli wybiorą Tuska wbrew stanowisku rządu Polski, który to rząd ma mocną legitymację demokratyczną, zostaną odrzucone pewne pozory, na których kiedyś Unii zależało - że to dobrowolny związek państw, które do władz Wspólnoty delegują najlepszych przedstawicieli” - powiedział. 

„Mianowanie Tuska wbrew Polsce pokaże, że (…) centrala europejska jest na wojnie z państwami narodowymi. To może być niebezpieczne dla samej eurokracji i Unii Europejskiej, bo otwiera pole do kolejnych tego typu wojen” - komentował Rafał Ziemkiewicz. 

ak/”SE” 

[fot. YouTube/Salve.tv]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook