Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Tusk Chrystusem narodów? Absurd!

08.03.2017

„Mianowanie Tuska wbrew Polsce pokaże, że (…) centrala europejska jest na wojnie z państwami narodowymi. To może być niebezpieczne dla samej eurokracji i Unii Europejskiej, bo otwiera pole do kolejnych tego typu wojen” - ocenił w rozmowie z „Super Expressem” Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

„Donald Tusk zostaje wyraźnie pokazany nie jako przedstawiciel Polski w Unii Europejskiej, ale raczej przedstawiciel eurokratów na Polskę. My jako Polska zyskujemy na tym, że wyraźnie zostaje pokazane, że Unia Europejska to dziś nie wspólnota państw, które coś tworzą, ale rozrośnięta czapa biurokratyczna, której nikt nie poparł i nikt nie wybrał” - powiedział Ziemkiewicz. 

Jego zdaniem PiS nie miał innego ruchu. 

„To Donald Tusk zdecydował, że chce iść na udry z polskim rządem. Przecież jeszcze kilka miesięcy temu PiS dawał sygnały, że jest gotów dogadać się z Tuskiem. Ten nie tylko nie wykonał żadnego przyjaznego gestu wobec Polski, ale też po wyborach prezydenckich był jedynym liderem światowym, który nie wysłał depeszy gratulacyjnej do Andrzeja Dudy” - ocenił publicysta. 

„PiS nie mógł poprzeć Tuska i musiał wyraźnie zaznaczyć, że Tusk jest na wojnie z Polską, przynajmniej do czasu, gdy rządzi Prawo i Sprawiedliwość” - dodał. 

Ziemkiewicz ocenił również woltę wielu polityków i komentatorów, którzy do niedawna Saryusz-Wolskiego przedstawiali jako eksperta, a dziś próbują wmówić jego zdradę i niekompetencję. 

„Rozumiem, że wszystko można mówić, ale już rzucanie obelg o Judaszu, czyli sugerowanie, że Tusk jest Chrystusem narodów jest tak bombastyczne, że aż absurdalne. Ale zdaje się, że nas już opozycja totalna do tego przyzwyczaiła” - stwierdził dziennikarz. 

Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że wybór Donalda Tuska na szefa RE będzie odrzuceniem „pozorów”.

„Jeżeli wybiorą Tuska wbrew stanowisku rządu Polski, który to rząd ma mocną legitymację demokratyczną, zostaną odrzucone pewne pozory, na których kiedyś Unii zależało - że to dobrowolny związek państw, które do władz Wspólnoty delegują najlepszych przedstawicieli” - powiedział. 

„Mianowanie Tuska wbrew Polsce pokaże, że (…) centrala europejska jest na wojnie z państwami narodowymi. To może być niebezpieczne dla samej eurokracji i Unii Europejskiej, bo otwiera pole do kolejnych tego typu wojen” - komentował Rafał Ziemkiewicz. 

ak/”SE” 

[fot. YouTube/Salve.tv]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook