Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Tuleya to kret Kaczyńskiego

03.02.2017

Dziennikarz komentuje zachowanie warszawskiego sędziego.

"Sędzia Tuleya ostatnio orzekł, że 'metody stalinowskie stosuje CBA', co ciekawe skazał na podstawie tego, co CBA zebrało, a jednocześnie stwierdził, że CBA 'stosuje metody stalinowskie'. W ten sposób sam się okazał sędzią stalinowskim, bo na podstawie tego 'stalinowsko' zebranego materiału orzeka. Może nie wypowiem się zbyt fachowo, ale myślę, że zrozumiale dla wszystkich, po prostu pierniczył od rzeczy" - mówił Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika.

 

Dziennikarz "Do Rzeczy" komentował też zachowanie sędziego Tulei podczas ogłaszania wyroku ws. Rafała Boguckiego. Tuleya przyznał gangsterowi ogromne odszkodowanie za odsiadkę w więzieniu.

 

"Nie można nie wspomnieć o tym, co było wydarzeniem dnia, czyli kolejnym manifeście politycznym sędziego Tulei. To jest takie ciekawe zjawisko III RP, czyli sędziowie, którzy wydają wyroki przeciwko PiS-owi" - powiedział Ziemkiewicz.

 

"Nie wiem, nie znam się, nie będę się wypowiadał na temat tych kwot, ale może zamiast go więzić powinni mu zapłacić za zabicie tego Pershinga, a może powinni go powiesić, jak Pan Bóg przykazał, a nie zmuszać nas wszystkich do utrzymywania go. Fakt jest taki, że sędzia Tuleya znowu nie wytrzymał i walnął taki manifest polityczny" - dodał.

 

Odszkodowanie dla Boguckiego jest m.in za to, że gangster w więzieniu znalazł się na pograniczu tortur.

 

"Dla mnie np. na pograniczu tortur jest oglądanie 'Faktów' w TVN albo czytanie 'Wyborczej', ale muszę to robić tylko dwa razy w tygodniu, kiedy mam 'Chłodnym Okiem'" - powiedział Ziemkiewicz.

 

Zdaniem dziennikarza, zachowanie Tulei jest na korzyść Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Cała sprawa, delikatnie mówiąc, nie przynosi powagi wysokiemu sądowi. Wychodzi na to, że sędzia Tuleya to kolejny kret Jarosława Kaczyńskiego, a może tylko Zbigniewa Ziobry, bo przecież kiedy sędziowie protestują i waży się, że ten PiS straszną, świętokradczą rękę na niezależność sędziowską KRS podnosi, to właśnie sędzia Tuleya daje argument, że ta "nadzwyczajna kasta ludzi", czy jak oni tam się nazwali, powinna zostać pozamiatana" - powiedział.

 

mly/telewizjarepublika.pl

 

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook