Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Tuleya to kret Kaczyńskiego

03.02.2017

Dziennikarz komentuje zachowanie warszawskiego sędziego.

"Sędzia Tuleya ostatnio orzekł, że 'metody stalinowskie stosuje CBA', co ciekawe skazał na podstawie tego, co CBA zebrało, a jednocześnie stwierdził, że CBA 'stosuje metody stalinowskie'. W ten sposób sam się okazał sędzią stalinowskim, bo na podstawie tego 'stalinowsko' zebranego materiału orzeka. Może nie wypowiem się zbyt fachowo, ale myślę, że zrozumiale dla wszystkich, po prostu pierniczył od rzeczy" - mówił Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika.

 

Dziennikarz "Do Rzeczy" komentował też zachowanie sędziego Tulei podczas ogłaszania wyroku ws. Rafała Boguckiego. Tuleya przyznał gangsterowi ogromne odszkodowanie za odsiadkę w więzieniu.

 

"Nie można nie wspomnieć o tym, co było wydarzeniem dnia, czyli kolejnym manifeście politycznym sędziego Tulei. To jest takie ciekawe zjawisko III RP, czyli sędziowie, którzy wydają wyroki przeciwko PiS-owi" - powiedział Ziemkiewicz.

 

"Nie wiem, nie znam się, nie będę się wypowiadał na temat tych kwot, ale może zamiast go więzić powinni mu zapłacić za zabicie tego Pershinga, a może powinni go powiesić, jak Pan Bóg przykazał, a nie zmuszać nas wszystkich do utrzymywania go. Fakt jest taki, że sędzia Tuleya znowu nie wytrzymał i walnął taki manifest polityczny" - dodał.

 

Odszkodowanie dla Boguckiego jest m.in za to, że gangster w więzieniu znalazł się na pograniczu tortur.

 

"Dla mnie np. na pograniczu tortur jest oglądanie 'Faktów' w TVN albo czytanie 'Wyborczej', ale muszę to robić tylko dwa razy w tygodniu, kiedy mam 'Chłodnym Okiem'" - powiedział Ziemkiewicz.

 

Zdaniem dziennikarza, zachowanie Tulei jest na korzyść Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Cała sprawa, delikatnie mówiąc, nie przynosi powagi wysokiemu sądowi. Wychodzi na to, że sędzia Tuleya to kolejny kret Jarosława Kaczyńskiego, a może tylko Zbigniewa Ziobry, bo przecież kiedy sędziowie protestują i waży się, że ten PiS straszną, świętokradczą rękę na niezależność sędziowską KRS podnosi, to właśnie sędzia Tuleya daje argument, że ta "nadzwyczajna kasta ludzi", czy jak oni tam się nazwali, powinna zostać pozamiatana" - powiedział.

 

mly/telewizjarepublika.pl

 

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook