Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Tuleya to kret Kaczyńskiego

03.02.2017

Dziennikarz komentuje zachowanie warszawskiego sędziego.

"Sędzia Tuleya ostatnio orzekł, że 'metody stalinowskie stosuje CBA', co ciekawe skazał na podstawie tego, co CBA zebrało, a jednocześnie stwierdził, że CBA 'stosuje metody stalinowskie'. W ten sposób sam się okazał sędzią stalinowskim, bo na podstawie tego 'stalinowsko' zebranego materiału orzeka. Może nie wypowiem się zbyt fachowo, ale myślę, że zrozumiale dla wszystkich, po prostu pierniczył od rzeczy" - mówił Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika.

 

Dziennikarz "Do Rzeczy" komentował też zachowanie sędziego Tulei podczas ogłaszania wyroku ws. Rafała Boguckiego. Tuleya przyznał gangsterowi ogromne odszkodowanie za odsiadkę w więzieniu.

 

"Nie można nie wspomnieć o tym, co było wydarzeniem dnia, czyli kolejnym manifeście politycznym sędziego Tulei. To jest takie ciekawe zjawisko III RP, czyli sędziowie, którzy wydają wyroki przeciwko PiS-owi" - powiedział Ziemkiewicz.

 

"Nie wiem, nie znam się, nie będę się wypowiadał na temat tych kwot, ale może zamiast go więzić powinni mu zapłacić za zabicie tego Pershinga, a może powinni go powiesić, jak Pan Bóg przykazał, a nie zmuszać nas wszystkich do utrzymywania go. Fakt jest taki, że sędzia Tuleya znowu nie wytrzymał i walnął taki manifest polityczny" - dodał.

 

Odszkodowanie dla Boguckiego jest m.in za to, że gangster w więzieniu znalazł się na pograniczu tortur.

 

"Dla mnie np. na pograniczu tortur jest oglądanie 'Faktów' w TVN albo czytanie 'Wyborczej', ale muszę to robić tylko dwa razy w tygodniu, kiedy mam 'Chłodnym Okiem'" - powiedział Ziemkiewicz.

 

Zdaniem dziennikarza, zachowanie Tulei jest na korzyść Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Cała sprawa, delikatnie mówiąc, nie przynosi powagi wysokiemu sądowi. Wychodzi na to, że sędzia Tuleya to kolejny kret Jarosława Kaczyńskiego, a może tylko Zbigniewa Ziobry, bo przecież kiedy sędziowie protestują i waży się, że ten PiS straszną, świętokradczą rękę na niezależność sędziowską KRS podnosi, to właśnie sędzia Tuleya daje argument, że ta "nadzwyczajna kasta ludzi", czy jak oni tam się nazwali, powinna zostać pozamiatana" - powiedział.

 

mly/telewizjarepublika.pl

 

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

Opinie