Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: To, co mówi opozycja, to hucpa

17.02.2017

Można podać wiele przykładów z czasów rządu PO - wymierzona w kibiców akcja "widelec", areszt dla "Starucha" czy trzymanie w więzieniu Macieja Dobrowolskiego - przypomniał Ziemkiewicz.

- Nie, nie jestem przerażony, to, co mówi opozycja, to zwyczajna hucpa. Można podać wiele przykładów z czasów rządu PO - wymierzona w kibiców akcja "widelec", areszt dla "Starucha" czy trzymanie w więzieniu Macieja Dobrowolskiego. Wreszcie rozjechanie przez prezydencką limuzynę Bronisława Komorowskiego – tak Rafał Ziemkiewicz ocenił działania opozycji po wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu.

Publicysta przypomniał, że Platforma Obywatelska, kiedy rządziła nie stosowała się do zasad, o które teraz zabiega. - Wtedy stosunek pana posła Budki z PO i innych krzykaczy do tych spraw był zupełnie inny niż dziś po wypadku pani premier. Zresztą we wczorajszym wywiadzie pan Budka, komentując wypadek limuzyny Komorowskiego, stwierdził, że przecież wtedy nie ucierpiał "nikt ważny". A więc to najlepiej pokazuje jego instrumentalne traktowanie całej historii dzisiaj. A ten krzyk o opresyjnym państwie PiS jest typowym przykładem kalizmu, podejścia na zasadzie - jak Kali ukraść, to dobrze, a jak Kalemu, to źle – podsumował Ziemkiewicz.

Odniósł się również do przyczyn wypadku samochodowego premier Beaty Szydło. - Nie jestem politykiem PO, by bez podstaw stwierdzać, co tam się wydarzyło, chciałbym, żeby było przeprowadzone rzetelne śledztwo, które wykazałoby, gdzie są konkretne zaniedbania czy niedociągnięcia – stwierdził.

W jego ocenie trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski z wypadków rządowych limuzyn, bo może dojść do kolejnej poważnej tragedii. - Jeżeli jednak mamy do czynienia z kolejnym groźnym zdarzeniem w krótkim czasie, to nie trzeba być geniuszem, by stwierdzić, że odpowiedzialne służby działają fatalnie i prosimy się o nieszczęście. Była katastrofa lotnicza w Mirosławcu, z której nie wyciągnięto wniosków, czego skutkiem była tragedia w Smoleńsku. Pytanie, czy - jak pisał Jan Kochanowski - "Nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi", czy też wreszcie wyciągniemy z tego wnioski – ocenił felietonista.

[fot. youtube.com]

Super Express/ems

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 8. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook