Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: To, co mówi opozycja, to hucpa

17.02.2017
ziemkiewicz17217
Ziemkiewicz: To, co mówi opozycja, to hucpa

Można podać wiele przykładów z czasów rządu PO - wymierzona w kibiców akcja "widelec", areszt dla "Starucha" czy trzymanie w więzieniu Macieja Dobrowolskiego - przypomniał Ziemkiewicz.

- Nie, nie jestem przerażony, to, co mówi opozycja, to zwyczajna hucpa. Można podać wiele przykładów z czasów rządu PO - wymierzona w kibiców akcja "widelec", areszt dla "Starucha" czy trzymanie w więzieniu Macieja Dobrowolskiego. Wreszcie rozjechanie przez prezydencką limuzynę Bronisława Komorowskiego – tak Rafał Ziemkiewicz ocenił działania opozycji po wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu.

Publicysta przypomniał, że Platforma Obywatelska, kiedy rządziła nie stosowała się do zasad, o które teraz zabiega. - Wtedy stosunek pana posła Budki z PO i innych krzykaczy do tych spraw był zupełnie inny niż dziś po wypadku pani premier. Zresztą we wczorajszym wywiadzie pan Budka, komentując wypadek limuzyny Komorowskiego, stwierdził, że przecież wtedy nie ucierpiał "nikt ważny". A więc to najlepiej pokazuje jego instrumentalne traktowanie całej historii dzisiaj. A ten krzyk o opresyjnym państwie PiS jest typowym przykładem kalizmu, podejścia na zasadzie - jak Kali ukraść, to dobrze, a jak Kalemu, to źle – podsumował Ziemkiewicz.

Odniósł się również do przyczyn wypadku samochodowego premier Beaty Szydło. - Nie jestem politykiem PO, by bez podstaw stwierdzać, co tam się wydarzyło, chciałbym, żeby było przeprowadzone rzetelne śledztwo, które wykazałoby, gdzie są konkretne zaniedbania czy niedociągnięcia – stwierdził.

W jego ocenie trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski z wypadków rządowych limuzyn, bo może dojść do kolejnej poważnej tragedii. - Jeżeli jednak mamy do czynienia z kolejnym groźnym zdarzeniem w krótkim czasie, to nie trzeba być geniuszem, by stwierdzić, że odpowiedzialne służby działają fatalnie i prosimy się o nieszczęście. Była katastrofa lotnicza w Mirosławcu, z której nie wyciągnięto wniosków, czego skutkiem była tragedia w Smoleńsku. Pytanie, czy - jak pisał Jan Kochanowski - "Nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi", czy też wreszcie wyciągniemy z tego wnioski – ocenił felietonista.

[fot. youtube.com]

Super Express/ems

Warto poczytać

 1. wolneglosy 25.02.2017

  Andrzejewski: Przywołać sędziów do porządku

  W programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja sędzia Piotr Andrzejewski podkreślił, że sędziowie dziś nadużywają pojęcia autonomii administracji sądowej.

 2. kowalski 25.02.2017

  Kowalski o OMZRiK: "To skrzyżowanie ORMO i Gestapo"

  „Psychicznie chory jest objęty opieką medyczną, a pseudoartysta nie jest objęty nawet opieką prokuratora”

 3. mid-17223155 25.02.2017

  Szymański o klątwie: "Płaczę" nad publicznością

  Jak to możliwe, że na polskiej ziemi, wielu młodych ludzi tak nieprawdopodobnie dało się otumanić fałszywym, bezdusznym i po prostu głupim poglądom na sztukę, aktorstwo… piękno.

 4. trump-steff 25.02.2017

  Amerykanistka o Trumpie: " Zapowiedzi o zbliżeniu z Rosją nie będą realizowane"

  Widać już bardzo wyraźnie, że wszystkie zapowiedzi Donalda Trumpa o zbliżeniu z Rosją nie będą realizowane - mówi PAP amerykanistka prof. Paulina Matera. Jak dodaje, także "plotki o końcu NATO okazały się przesadzone", a Europa dostała zapewnienie o zaangażowaniu się USA w jej obronę.

 5. witrek 25.02.2017

  Gadowski: „Nam są potrzebni przyzwoici sędziowie”

  Ludzi traktowali jak bydło, ferowali wyroki jak chcieli - tak ocenił sędziów Witold Gadowski w najnowszym komentarzu tygodnia.

 6. krauzeprawda 24.02.2017

  Cywiński we "wSieci": W kupie siła!

  "Do dzieła, opozycjo! Łupy w juki, a juki wziąć w troki! Kupą, mości panowie! W kupie siła!"

 7. warzch 24.02.2017

  Warzecha: Pani Wyszyńska z głodu nie umrze

  Łukasz Warzecha w programie "Chłodnym Okiem" na antenie telewizji Republika skomentował zerwanie przez TVP współpracy z Julią Wyszyńską, która zagrała bulwersujące sceny w "Klątwie".

 8. sakiewicz-blogpres-rs 24.02.2017

  Sakiewicz: Kreml chce odwracać uwagę

  Tomasz Sakiewicz o tworzeniu przez Kreml specjalnych oddziałów do walki informacyjnej.

CS140fotMINI

Czas Stefczyka 140/2017

PDF (4,49 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook