Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: TK chciał zrobić nowy rząd w trąbę

04.12.2015

„Panowie profesorowie działają jak taki cwaniak mecenas na zasadzie się załatwi”.

Rafał Ziemkiewicz komentuje histerię związaną z działaniami PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem publicysty, Trybunał chciał zrobić nowy rząd "w trąbę", a PiS jedynie odbiera to, co mu się należy.

„Napisali niekonstytucyjną ustawę, ale stwierdzili, że każą prezydentowi ją odpisać. Panowie profesorowie działają jak taki cwaniak mecenas na zasadzie "się załatwi" – nie wierzę, że nie wiedzieli już w czerwcu, że ta ustawa idzie na rympał, ale stwierdzili, że prezydent i tak będzie miał obowiązek zaprzysiąc wybranych przez PO sędziów, a potem orzecze się, że niby zostali wybrani nielegalnie, ale niech już zostaną. Krótko mówiąc, Trybunał stwierdził: zrobimy was w trąbę” – tłumaczył Ziemkiewicz w TV Republika.

„Wielki krzyk, że obrabowani z płaszcza zabrali złodziejowi płaszcz, którego nie chciał oddać” – tak Ziemkiewicz ocenia obecną sytuację.

Publicysta zauważył, że mamy obecnie do czynienia z "hiperinflacją wszelkich pojęć", histerią w związku z postępowaniem Prawa i Sprawiedliwości. Kwestie zupełnie naturalne są przez media przedstawiane jako coś wynaturzonego. „Jest jeszcze tylko jedna rzecz, której strona magdalenkowa nie tknęła – nie mówili tylko, że PiS robi Holokaust” – uznał.

To pewnie jedynie kwestia czasu...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook