Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Ten pogrzeb był konduktem przebierańców

04.06.2014

„Czesław Kiszczak, który był obłożnie chory i nie może uczestniczyć w procesach ozdrowiał i bez wózka przeszedł całąšdroga na piechotę. Z kolei Aleksander Kwaśniewski był trzeźwy po 13. (...) Ten pogrzeb był konduktem, śmiem powiedzieć przebierańców” – mówi Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”, komentując pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Podkreśla, że wystąpienie Kwaśniewskiego, który nad grobem generała wygłosił przemówienie o patriotyzmie, jest „elementem tej przebieranki”. „Gdyby Aleksander Kwaśniewski nad urną powiedział, że żegnamy wielkiego komunistę i internacjonalistę, który ma zasługi dla utrwalenia władzy ludowej i krzewił przyjaźń z narodem radzieckim, to wszystko byłoby w porządku” – mówi Ziemkiewicz. 

Publicysta nie dowierza też w autentyczność nawrócenia Jaruzelskiego, wskazując że „jeśli nawrócenie ma być skuteczne, to wymaga spełnienia pewnych warunków”. - Takimi warunkami są wyznanie prawdy i zadośćuczynienie. Na zadośćuczynienie w swojej sytuacji zdrowotnej generał nie miał czasu, ale moim zdaniem największąšwiną  Jaruzelskiego jest to, że do końca życia chronił ludzi od mokrej roboty, za których odpowiadał” - podkreśla.

Przyznaje też, że jest szkolnym kolegą Moniki Jaruzelskiej, którą bardzo wysoko ceni. „Nie za to jednak, że jest córką Jaruzelskiego, ale mimo to” – twierdzi, podkreślając że nigdy nie była wyniosłą czerwoną księżniczką?- Zachowywała się bardzo przyzwoicie i to budzi mój szacunek. Nigdy nie czerpała żadnych korzyści z tego, że jest córką Jaruzelskiego. Spotykało ją z tego powodu więcej przykrości. Chodziłem do takiej szkoły, w której było wiele innych dzieci pomniejszych dygnitarzy. Miała większe uprawnienia do grania czerwonej księżniczki niż dziecko jakiegoś wiceministra. A ci starali się pokazać, że ich tata wiele może” – wspomina Ziemkiewicz.


kop / Super Express
[Fot. TVP Info/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook