Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Telepaci z "Rzeczpospolitej"

14.03.2017

Mamy telepatów, którzy już wiedzą, że Jarosław Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z UE - zauważył Rafał Ziemkiewicz na antenie TV Republika.

"Dziś trafiło do "Faktu" informacja, że przez Kaczyńskiego Tusk został prezydentem UE. Okazuje się, że właściwie już by go odwołali, ale na złość Kaczyńskiemu przedłużyli mu kadencję. Niemcy sami przyznają, ze kiepski jest ten Tusk, ale wybrali go tylko na złość Jarosławowi Kaczyńskiemu. I teraz Niemcy sądzą, że właściwie kiepski on jest, ale skoro Polacy chcieli go zmienić, to nie możemy na to pozwolić. To jest nasz niemiecki nieudacznik i Polacy mają nas słuchać! - kpił na antenie TV Republika publicysta. 

"Podobno Jacek Saryusz-Wolski już w grudniu był ugadany, że może wystąpić jako oficjalny kandydat" - mówił Ziemkiewicz. -"Za późno jednak został wystawiony, w ostatniej chwili, klapa kompletna. Warto byłoby to lepiej rozegrać, nie udało się, 27:1. I teraz widzę, jak opozycja totalna stara się wykorzystać porażkę PiS-u. To, że PiS ośmielił się mieć swoje zdanie, jest dla nich jednoznaczne z wyprowadzaniem Polski z UE. Tu Rzeczpospolita okazała się kompletnym, szmatławcem, nawet żaden tabloid by sobie na to nie pozwolił. Dopiero wczoraj wieczorem napisali, że się pomylili. "Ona rzeczywiście tak nie powiedziała, ale nasz dziennikarz tak zrozumiał. Może nie powiedziała, ale tak myśli". Mamy telepatów, którzy już wiedzą, że Jarosław Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z UE" - dodał dziennikarz. 

"Co tam Trump, który jest nielegalnym prezydentem, którego nie chcą kobiety. Co będzie jeździła Angela Merkel do takiego lewusa. Spotka się z Hilary Clinton i sobie poplotkują. Samoloty latają poza tym jednym jednym, dla którego zła pogoda była..." - stwierdził sarkastycznie Rafał Ziemkiewicz. 

ansa/TV Republika

[fot. TV Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook