Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Sukces Tuska jak lot Hermaszewskiego

03.12.2014

Pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz podchodzi z dystansem do rzekomego sukcesu Donalda Tuska na arenie Unii Europejskiej i nie wyraża zachwytu nad dalszymi rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie.

Najwyraźniej Ziemkiewicz nie zgadza się ze słowami premier Ewy Kopacz, która stwierdziła, że mieszkańcy Warszawy będą teraz szczęśliwsi.

„Jestem generalnie człowiekiem szczęśliwym i obyłbym się bez pani Gronkiewicz-Waltz na kolejną kadencję. Natomiast byłbym zdecydowanie bardziej zadowolony ze swojego otoczenia, gdyby Hanna Gronkiewicz-Waltz zniknęła z tymi donicami, palmami, tęczą i wszelkim innym paskudztwem, zaśmiecającym Warszawę” - mówi RAZ w wywiadzie dla „Super Expressu”.


Publicysta nie podziela też entuzjazmu wokół powołania Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Sukces Donalda Tuska można porównać do lotu Mirosława Hermaszewskiego w kosmos. Polak poleciał, bo Związek Radziecki łaskawie udzielił mu w programie Inter Kosmos swojego miejsca. Tak samo ocenić można powołanie Polaka na jakieś unijne stanowisko” - komentuje Ziemkiewicz.

Autor „Michnikowszczyzny” i „Polactwa” nie jest zaskoczony słowami Tuska, który zapowiedział, że Polska będzie musiała wyrzec się części swoich interesów na rzecz wspólnego dobra Europy.

„Unia Europejska Donaldowi Tuskowi jako przewodniczącemu rady wypłaca pensję mniej więcej 20 razy większą niż Rzeczpospolita Polska jako premierowi. Lojalność Tuska do UE i Polski jest wprost proporcjonalna” - wyjaśnia Ziemkiewicz.

Z podobnym dystansem publicysta ocenia umiejętności językowe Tuska, którego angielskim zachwycają się polscy dziennikarze.

„Fakt, że nie spotkał się z dziennikarzami, świadczy, że faktycznie nie czuje się pewny swojego angielskiego. Przecież trudnych pytań raczej nie mógł się spodziewać” - puentuje Ziemkiewicz.

gah/Super Express

[fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook