Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Stonoga mebluje rząd

11.06.2015

Rafał Ziemkiewicz komentuje zapowiadane przez Ewę Kopacz zmiany w składzie rządu.

 „To posunięcie zostało chyba wykonane w niewłaściwym momencie. Bo albo należało to zrobić wcześniej, kiedy wyszły taśmy Wojtunika z Bieńkowską. Albo należało z tym jeszcze chwilę poczekać” – powiedział w rozmowie z „Faktem” Rafał Ziemkiewicz.

„Powstaje niedobre przekonanie, że jakiś tam pan Stonoga i jego mocodawcy meblują rząd. A poza tym pozostaje pytanie, kto przyjdzie na miejsce odwołanych.” – dodaje Ziemkiewicz.

Zdaniem Ziemkiewicza Kopacz popełnia błąd tworząc nowy rząd. Stary był jego zdaniem słaby, ale dawał równowagę pomiędzy frakcjami.

„Naruszenie tej równowagi może zaowocować rozgrzaniem tych partyjnych sporów. A to wiadomo, czym może Platformie grozić.” – powiedział.

Publicysta jest przekonany, że Kopacz popełnia ten sam błąd co Tusk.

„W całej tej operacji widać chaos i panikę. Jest to próba powtórzenia manewru, który wykonał Donald Tusk po aferze hazardowej, ale próba nieudolna (…) pani premier wygłasza to wszystko trzęsącym się głosem i sprawia wrażenie jakby miała zaraz się rozpłakać jak posłanka Sawicka” – powiedział Ziemkiewicz w Radiu Wnet.

mly/fakt.pl/radiownet.pl

Słowa kluczowe:

taśmy

,

rekonstrukcja

,

Ewa Kopacz

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook