Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: sprawa 10/04 jak wytarcie nami podłogi

13.04.2015

„Gdyby ambasadorowi Niemiec samochód przejechał psa, to byłoby to uczciwej badane”.

Rafał Ziemkiewicz pisarz i publicysta komentował w TVP Info sprawę relacji polsko-rosyjskich. Mówił m.in. o strachu, jaki Polacy żywią względem Rosji. „W okresie międzywojennym nie baliśmy się Rosji. 'Sklepaliśmy' ją w 1920 roku i żyliśmy w oparach tego zwycięstwa. Co nas z drugiej strony doprowadziło do tego, że gdy w 1939 roku należało się Rosji bać, to tego strachu wtedy nie było” – pytał. I dodaje, że „dziś Polacy są zdegenerowani, a ten strach przed Rosją wynika z tego, że nie czujemy się na siłach, aby ich odeprzeć”.

W ocenie Ziemkiewicza nasi sąsiedzi pokazują, że nie trzeba bać się Rosji. „Zobaczmy, jak dziś reagują Litwini, których są może dwa miliony. Oni mówią: 'staniemy ruskim w gardle, wprowadzamy pobór do wojska, jeżeli nas zaatakują, to może nas zaleją, ale pożałują'. A co mówią Polacy, których jest w kraju 30 milionów? Mówią: 'przecież wojny nie wypowiemy, przecież dywizji nie wyślemy'. My im z góry mówimy 'róbta z nami, co chceta'. Większość Polaków się śmiertelnie boi Rosjan” – oceniał.

I odniósł się również do tragedii smoleńskiej. „Tam, gdzie są nadepnięte polskie interesy, a na przykład sprawa tragedii w Smoleńsku to demonstracyjne wytarcie nami podłogi, to my deklarujemy, że wojny nie wypowiemy, dywizji nie wyślemy. A gdyby niemieckiemu ambasadorowi w Smoleńsku samochód przejechał psa, to byłoby to uczciwej zbadane, niż tragedia, która nam się przydarzyła” – zakończył.

Niestety można mieć podejrzenia, że ma rację...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. wsieci-extra 30.03.2017

  Nowe "wSieci Extra"!

  Sieć Przyjaciół to społeczność czytelników serwisu wPolityce.pl i tygodnika „wSieci”.

 2. boj 30.03.2017

  "wSieci": Bój o MSZ

  Konrad Kołodziejski o poważnych zmianach w resorcie.

 3. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 4. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 5. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 6. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 7. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 8. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook