Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Spełnia się czarny sen "Gazety Wyborczej"

17.06.2016

"Widać wyraźnie, że tej strony nie-PiS-owskiej nic nie łączy".

– Dzieje się to, co to ten wykładowca ze Szczecina, były wykładowca Twojego Ruchu, a aktualnie jakoś z kodomitami powiązany głosił, że ten cały pisowski nacjonalizm się wzmacnia przez te zawody sportowe, bo teraz nie dość, że PiS ma 40 proc., to jeszcze Polacy wygrywają. Ten ciemny naród, na który patrzą ci intelektualiści z "GW", ta cała ciemnota wzięła to 500 złotych, przepijają, piłkarze wygrywają, no dramat – ironizował w "Chłodnym okiem" Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta odniósł się w programie do wczorajszego remisu z Niemcami na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Według Ziemkiewicza spełnia się czarny sen "Gazety Wyborczej". Jak stwierdził, gdyby chociaż jakieś zamieszki wywołali Polacy, to byłoby kogo potępiać, ale w tej chwili to niemożliwe. – Poza TVP, że puściła Krzyżaków. Nie wiem, czy GW odświeży swoje teksty, gdzie pisała o tym, że to jest niedobre, że te zawody piłkarskie się odbywają, bo te demony nacjonalizmu odżywają. Była taka koncepcja, żeby nie grali w drużynach narodowych. Starożytna mądrość powiada, że jak nie możesz kogoś pokonać, to musisz się do niego przyłączyć – dodał.

Ziemkiewicz powiedział również, że sytuacja Ludwika Dorna jest śmieszna, ponieważ: "Z jednej strony musi gdzieś sympatyzować z KOD-em, ale z drugiej patrzy na to z odrobiną rozsądku z racji swojego życiorysu. Podtytuł jest taki, że marzy mu się manifestacja PO, na której zebrani pod Pałacem Prezydenckim będą śpiewać Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie. Marzenie jak z Monty Pythona. Jak sobie wyobrażam tą całą ekipę wymalowanych gejów, jakichś cudaków, to skąd mieliby znać ten tekst i melodię? To jest w sumie przytomne, co mówi Ludwik Dorn, widać wyraźnie, że tej strony nie-PiS-owskiej nic nie łączy – stwierdził.

LL, telewizjarepublika.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook