Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: "Specjalnych orłów do tego rządu nie szukano"

20.09.2014

"Zupełnie bezczelnie nie ukrywa się tego, że ministerialne teki są wyłącznie łupem partyjnym".

"Specjalnych orłów do tego rządu nie szukano" - mówi w rozmowie z "Super Ekspresem" Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicystka.

"Irytujące jest to, że już zupełnie bezczelnie nie ukrywa się tego, że ministerialne teki są wyłącznie łupem partyjnym i logika układanki między frakcjami decyduje nawet o tak kluczowych resortach jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych" - mówi Ziemkiewicz.

"Wygląda na to, że jedynym celem tego rządu jest to, żeby Grzesio nie wyciągał kwitów na swoich partyjnych kolegów, a ci, by przestali w końcu wycinać jego ludzi" - analizuje publicysta, który nie rozumie apelu prezydenta o "sto dni spokoju" dla "nowego" rządu. "Poza tymi partyjnymi roszadami mamy jednak tych samych ministrów, co w poprzednim rządzie" - podsumowuje Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta na twitterze osobno skomentował kandydaturę Teresy Piotrowskiej na fotel szefa MSW. "Jedno jest pewne: gdyby to w prawicowym rządzie powierzono MSW katechetce wszystkie czerskie wesołki chodziłyby miesiąc zasikane ze śmiechu" - napisał.

źródło: se.pl/twitter/run

fot. PAP/Radek Pietruszka
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook