Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Sikorskiego nikt w partii nie będzie żałował

17.07.2015

„Nie ten dostaje w łeb, komu się należy, tylko ten, komu można dać w łeb”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że sytuacja Platformy Obywatelskiej jest już coraz gorsza. W jego ocenie bez względu na to kto będzie na listach Platformy Obywatelskiej, „partia walczy już tylko o 'jedynki', o ten najbardziej żelazny elektorat”. „Obietnic będzie jeszcze trochę, ale nie wiem, czy to zwiększy poparcie” – mówił w Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz komentując przyszłość polityków PO, skompromitowanych w aferze taśmowej, wskazał, że premier Kopacz jest w tej sprawie w potrzasku.

„Pamiętajmy, że to się jeszcze nie skończyło, nie znamy jeszcze wszystkich nazwisk” – stwierdził publicysta. Dodał, że ci, o których już wie opinia publiczna i tak mogą być spokojniejsi, niż ci, którzy zostali nagrani, ale jeszcze żaden dziennikarz nie wypuścił tych taśm. „Z jednej strony pani premier usuwa z rządu ludzi nagranych, ale z drugiej strony oni zostają na listach wyborczych” – zauważył. „To są tzw. baronowie” - dodał. Jego zdaniem, premier Kopacz zależy na otoczeniu tych osób, ponieważ zasilają kampanię wyborczą w terenie.

„Kogoś trzeba usunąć, nie można usunąć tych liderów-baronów, więc najbardziej pokrzywdzony będzie Radosław Sikorski, bo jego nikt nie będzie w partii żałował” – uznał. –Nie ten dostaje w łeb, komu się należy, tylko ten, komu można dać w łeb – skwitował.

Ziemkiewicz komentował również zapowiedź Grzegorza Schetyny, który mówił, że do wyborów nie podejmie żadnych kroków, ale później „przyjdzie czas na rozliczenia”.

„Za rogiem czai się straszny Schetyna. Kto teraz postawi się temu wytrawnemu, staremu cwaniakowi, owszem poobijanemu przez Tuska, ale takiemu, który ostatecznie przeżył?” – zastanawiał się, dodając, że osoba poobijana i zostawiona w takim stanie ma najwięcej determinacji do działania.

„Pojawiła się teza, że Schetyna będzie dążył do sojuszu z PiS-em” – zaznaczył publicysta. Dodał, że „to się wiąże z procesem odnowy w PO, o którym wielokrotnie mówił”. „Schetyna musi wystąpić w roli Chruszczowa i powiedzieć głośno o błędach Tuskizmu” – stwierdził.

ez,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook