Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Sikorskiego nikt w partii nie będzie żałował

17.07.2015

„Nie ten dostaje w łeb, komu się należy, tylko ten, komu można dać w łeb”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że sytuacja Platformy Obywatelskiej jest już coraz gorsza. W jego ocenie bez względu na to kto będzie na listach Platformy Obywatelskiej, „partia walczy już tylko o 'jedynki', o ten najbardziej żelazny elektorat”. „Obietnic będzie jeszcze trochę, ale nie wiem, czy to zwiększy poparcie” – mówił w Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz komentując przyszłość polityków PO, skompromitowanych w aferze taśmowej, wskazał, że premier Kopacz jest w tej sprawie w potrzasku.

„Pamiętajmy, że to się jeszcze nie skończyło, nie znamy jeszcze wszystkich nazwisk” – stwierdził publicysta. Dodał, że ci, o których już wie opinia publiczna i tak mogą być spokojniejsi, niż ci, którzy zostali nagrani, ale jeszcze żaden dziennikarz nie wypuścił tych taśm. „Z jednej strony pani premier usuwa z rządu ludzi nagranych, ale z drugiej strony oni zostają na listach wyborczych” – zauważył. „To są tzw. baronowie” - dodał. Jego zdaniem, premier Kopacz zależy na otoczeniu tych osób, ponieważ zasilają kampanię wyborczą w terenie.

„Kogoś trzeba usunąć, nie można usunąć tych liderów-baronów, więc najbardziej pokrzywdzony będzie Radosław Sikorski, bo jego nikt nie będzie w partii żałował” – uznał. –Nie ten dostaje w łeb, komu się należy, tylko ten, komu można dać w łeb – skwitował.

Ziemkiewicz komentował również zapowiedź Grzegorza Schetyny, który mówił, że do wyborów nie podejmie żadnych kroków, ale później „przyjdzie czas na rozliczenia”.

„Za rogiem czai się straszny Schetyna. Kto teraz postawi się temu wytrawnemu, staremu cwaniakowi, owszem poobijanemu przez Tuska, ale takiemu, który ostatecznie przeżył?” – zastanawiał się, dodając, że osoba poobijana i zostawiona w takim stanie ma najwięcej determinacji do działania.

„Pojawiła się teza, że Schetyna będzie dążył do sojuszu z PiS-em” – zaznaczył publicysta. Dodał, że „to się wiąże z procesem odnowy w PO, o którym wielokrotnie mówił”. „Schetyna musi wystąpić w roli Chruszczowa i powiedzieć głośno o błędach Tuskizmu” – stwierdził.

ez,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook