Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Sikorski to największy frajer

13.04.2017

– Trzeba to powiedzieć – Sikorski to największy frajer w polskiej polityce - stwierdził Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika.

Rafał Ziemkiewicz komentował bieżące wydarzenia w programie "Chłodnym Okiem" w TV Republika.


Publicysta odniósł się do zeznań złożonych przed sądem przez Radosława Sikorskiego. – "Nie wiem, nie pamiętam, zarobiony byłem". Skoro nikt nic nie pamięta, to po co te zeznania? Być może była to jakaś antena. Rzeczywiście, najważniejsza sprawa to to, co miał pod marynarką. Myślę, ze to była antena, którą sterowano i czyszczono mu pamięć z mózgu – stwierdził Ziemkiewicz.


Publicysta podkreślił, że "Radosław Sikorski jest jednym z ludzi, w najbardziej beznadziejnej sytuacji". – Nawet gdyby PO doszło do władzy, nic mu nie zaoferuje, ponieważ już wcześniej go wyzerowała – wskazał Ziemkiewicz. – Trzeba to powiedzieć – Sikorski to największy frajer w polskiej polityce. Latał, załatwiał Tuskowi posadę, który obiecywał mu, ze zostanie w Polsce, bo nie zna języków, więc jeśli nie premier, to chociaż szef MSZ musi sprawować w Unii jakąś ważną funkcję. Biedny Sikorski się nabiegał, a Tusk go w trąbę zrobił, tak jak wszystkich, zresztą, którzy mu kiedyś zaufali – zwrócił uwagę.


Lata mijają, a tu człowiek, który widział się w roli prezesa kuli ziemskiej, kim on teraz jest? Wykłady jakieś ma i jest też mężem swojej żony. Zaglądam na ten Twitter, widzę, co on wypisuje, więc wcale się nie dziwię – dodał Ziemkiewicz.


[fot. PAP/Marcin Obara]


ems/TV Republika

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook