Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Salon kłamał przez 25 lat

02.11.2015

„Trzeba zrobić reset w straszeniu, żeby straszyć od nowa. Będą mówić, że nie straszyli PiS-em?”

Rafał Ziemkiewicz krytycznie ocenia to, co dzieje się w prasie od kilku dni. „Dlaczego ten straszny Kaczyński wygrał? Bo taki jest trend europejski” – mówił, przytaczając tłumaczenia takich gazet jak "Newsweek" czy "Wyborcza". „Salon przez 25 lat kłamał swoim lemingom, że prowadzi ich tam, gdzie idzie cały świat – w stronę postępu, a tymczasem okazuje się, że prowadził ich nie na zwycięstwo tylko na męczeństwo, bo trend idzie w przeciwnym kierunku” – ironizował w TV Republika.

Ziemkiewicz odniósł się także do tekstu z najnowszej "Gazety Wyborczej", która ubolewa, że straszyła Jarosławem Kaczyńskim i PiS-em w nieodpowiednim momencie. Publicysta zwrócił uwagę, że autorem "odwilżowego" tekstu jest dziennikarz niezwiązany bezpośrednio z redakcją dziennika. „Żeby zrobić odwilżowy tekst to trzeba zastosować outsourcing” – zauważył. Autorem tekstu jest bowiem dziennikarz Radia Zet Stanisław Skarżyński.

„Skarżyński twierdzi, że głupio straszyli kaczyzmem bo wtedy szef PiS nic nie mógł zrobić, a teraz "może chcieć"” – stwierdził Ziemkiewicz, zwracając uwagę na zastosowaną w artykule "Wyborczej" ciekawą konstrukcję językową.

„Trzeba zrobić reset w straszeniu, żeby straszyć od nowa” – stwierdził. „Nie bardzo wiem, jak ten reset ma wyglądać, czy teraz będą chcieli powiedzieć, że nigdy nie straszyli PiS-em?” – zastanawiał się.

ez,TelewizjaRepublika.pl

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook