Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Salon kłamał przez 25 lat

02.11.2015

„Trzeba zrobić reset w straszeniu, żeby straszyć od nowa. Będą mówić, że nie straszyli PiS-em?”

Rafał Ziemkiewicz krytycznie ocenia to, co dzieje się w prasie od kilku dni. „Dlaczego ten straszny Kaczyński wygrał? Bo taki jest trend europejski” – mówił, przytaczając tłumaczenia takich gazet jak "Newsweek" czy "Wyborcza". „Salon przez 25 lat kłamał swoim lemingom, że prowadzi ich tam, gdzie idzie cały świat – w stronę postępu, a tymczasem okazuje się, że prowadził ich nie na zwycięstwo tylko na męczeństwo, bo trend idzie w przeciwnym kierunku” – ironizował w TV Republika.

Ziemkiewicz odniósł się także do tekstu z najnowszej "Gazety Wyborczej", która ubolewa, że straszyła Jarosławem Kaczyńskim i PiS-em w nieodpowiednim momencie. Publicysta zwrócił uwagę, że autorem "odwilżowego" tekstu jest dziennikarz niezwiązany bezpośrednio z redakcją dziennika. „Żeby zrobić odwilżowy tekst to trzeba zastosować outsourcing” – zauważył. Autorem tekstu jest bowiem dziennikarz Radia Zet Stanisław Skarżyński.

„Skarżyński twierdzi, że głupio straszyli kaczyzmem bo wtedy szef PiS nic nie mógł zrobić, a teraz "może chcieć"” – stwierdził Ziemkiewicz, zwracając uwagę na zastosowaną w artykule "Wyborczej" ciekawą konstrukcję językową.

„Trzeba zrobić reset w straszeniu, żeby straszyć od nowa” – stwierdził. „Nie bardzo wiem, jak ten reset ma wyglądać, czy teraz będą chcieli powiedzieć, że nigdy nie straszyli PiS-em?” – zastanawiał się.

ez,TelewizjaRepublika.pl

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook