Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: "Rzepliński powinien się liczyć z gębą"

17.01.2017

"Rzepliński jest sędzią w stanie spoczynku. To nie jest taki sobie napis na drzwiach a status prawny, mówiący choćby o tym, że Rzepliński dostaje pieniądze za to, że istnieje i ma pewne obowiązki. Mówiąc kolokwialnie, powinien się liczyć z gębą. To, na co sobie pozwala Rzepliński jest przesadą. Jeśli chce się wziąć za politykę, powinien zrezygnować z pełnienia obecnej funkcji, ale – jak to powiedział Dyzma – szkoda tych paru tysiączków" - powiedział na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

Ziemkiewicz odniósł się także do działań podejmowanych przez Komitet Obrony Demokracji w Stanach Zjednoczonych. Zwrócił uwagę, że mamy tam powtórkę z Poslki.

"Cały czas jakiś "KOD" próbuje utrudnić wybór Trumpa na stanowisko prezydenta. Deputowani demokratyczni deklarują, że nie będą brać udziału w zaprzysiężeniu Trumpa, bo został wybrany nieprawdziwie i to nie ich prezydent. Powstają też pseudocelebryckie organizacje, które chcą bojkotować zaprzysiężenie. Z drugiej strony na tę inaugurację amerykanie wpłacili rekordową sumę pieniędzy więc – potwierdzając – dzieje się to, co w Polsce" - mówił Ziemkiewicz.


wkt/Telewizja Republika

[fot. fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook