Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Rzepliński jest po uszy umoczony

08.03.2016

"Przewała zaczęła się od PO... PiS postanowił na chamówę PO odpowiedzieć chamówą".

"PiS postanowił na chamówę Platformy odpowiedzieć chamówą" - mówił w TV Republika Rafał Ziemkiewicz, komentując spór o Trybunał Konstytucyjny. Publicysta przypomniał, że to PO rozpoczęła zaskakujące działanie wokół TK.

"Przewała zaczęła się od Platformy Obywatelskiej, która zastawiła na PiS pułapkę prawną. PiS postanowił na chamówę PO odpowiedzieć chamówą" – mówił Ziemkiewicz.

Komentując posiedzenie TK ws. nowelizacji ustawy o Trybunale, którą przyjął Sejm w obecnej kadencji, Ziemkiewicz wskazał, że "wracamy do okładania się cepami". Dodał, że "rozgrywka", jaką będziemy obserwować jest oczywista. "Myślę, że prof. Rzepliński ma już dawno napisane stosowne orzeczenie" – dodał.

Ziemkiewicz stwierdził, że w obliczu medialnej propagandy i próby zagmatwania sprawy, należy przypomnieć, o co w niej właściwie chodzi. "Przewała zaczęła się od PO, która wymyśliła prosty myk oparty na domniemaniu konstytucyjności. Wybrała sobie 5 sędziów wychodząc z założenia, że prezydent musi przyjąć od nich zaprzysiężenie. A że jest domniemanie konstytucyjności, to dopiero orzeczenie TK mogło uznać niezgodność tego wyboru z Konstytucją. Ale skoro sędziowie mieli być już wybrani i zaprzysiężeni, to co zrobić? Z tym, że prezydent nie uznał, że niezwłocznie, oznacza od razu. (...) To była pułapka zastawiona przez prawników na PiS. (...) PiS postanowił na chamówę PO odpowiedzieć chamówą" – tłumaczył publicysta.

Zaznaczył, że "już dawno jesteśmy poza konstytucją". Wskazywał, że żadna ze stron się nie cofnie i do listopada, dokąd "profesor Rzepliński, który jest po uszy umoczony" nie odejdzie, będziemy się tak wozić".

ez
[fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook