Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Rzepliński jest po uszy umoczony

08.03.2016

"Przewała zaczęła się od PO... PiS postanowił na chamówę PO odpowiedzieć chamówą".

"PiS postanowił na chamówę Platformy odpowiedzieć chamówą" - mówił w TV Republika Rafał Ziemkiewicz, komentując spór o Trybunał Konstytucyjny. Publicysta przypomniał, że to PO rozpoczęła zaskakujące działanie wokół TK.

"Przewała zaczęła się od Platformy Obywatelskiej, która zastawiła na PiS pułapkę prawną. PiS postanowił na chamówę PO odpowiedzieć chamówą" – mówił Ziemkiewicz.

Komentując posiedzenie TK ws. nowelizacji ustawy o Trybunale, którą przyjął Sejm w obecnej kadencji, Ziemkiewicz wskazał, że "wracamy do okładania się cepami". Dodał, że "rozgrywka", jaką będziemy obserwować jest oczywista. "Myślę, że prof. Rzepliński ma już dawno napisane stosowne orzeczenie" – dodał.

Ziemkiewicz stwierdził, że w obliczu medialnej propagandy i próby zagmatwania sprawy, należy przypomnieć, o co w niej właściwie chodzi. "Przewała zaczęła się od PO, która wymyśliła prosty myk oparty na domniemaniu konstytucyjności. Wybrała sobie 5 sędziów wychodząc z założenia, że prezydent musi przyjąć od nich zaprzysiężenie. A że jest domniemanie konstytucyjności, to dopiero orzeczenie TK mogło uznać niezgodność tego wyboru z Konstytucją. Ale skoro sędziowie mieli być już wybrani i zaprzysiężeni, to co zrobić? Z tym, że prezydent nie uznał, że niezwłocznie, oznacza od razu. (...) To była pułapka zastawiona przez prawników na PiS. (...) PiS postanowił na chamówę PO odpowiedzieć chamówą" – tłumaczył publicysta.

Zaznaczył, że "już dawno jesteśmy poza konstytucją". Wskazywał, że żadna ze stron się nie cofnie i do listopada, dokąd "profesor Rzepliński, który jest po uszy umoczony" nie odejdzie, będziemy się tak wozić".

ez
[fot. Youtube.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook