Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Rzepliński dokonał samozaorania

07.05.2016

„Gdyby Rzepliński był politykiem zręcznym, to, na przykład, wywiad prof. Kamila Zaradkiewicza zbył by milczeniem, a tak z politycznego punktu widzenia dokonał - samozaorania.” - pisze w felietonie „Prezes jak z koziej skóry toga” dla portalu Interia.pl - Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta próbuje w swoim tekście rozłożyć na czynniki pierwsze, przyczyny postępowania prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Zwraca więc uwagę Ziemkiewicz na rozbujane ego prezesa. 

„Tych wszystkich szkód narobił sobie i swojemu stronnictwu prezes TK dlatego, że zamiast pomyśleć - zakipiał wściekłością. Jak to, mnie, mędrca mędrców, nie spytał mój podwładny, czy mu wolno mieć własne zdanie?!” - pisze dziennikarz.

Ziemkiewicz wskazuje na zachowanie Rzeplińskiego, który od momentu listu ministra Ziobry skierowanego do sędziów, a później listu Szałamachy robi z siebie ofiarę nagonki ze strony PiS.

„Mimo braku politycznego talentu, prezes Rzepliński chce jednak odgrywać ważną rolę, więc próbuje przedstawić siebie samego jako uciszanego - przez straszny pisowski rząd. W tym celu rozgadał na prawo i lewo o liście, jaki dwa dni temu otrzymał od ministra Szałamachy, przedstawiając to tak, jakby rząd, łamiąc święte prawa trójpodziału władzy, wywierał na prezesa Trybunału straszliwą presję, usiłując go ocenzurować i uniemożliwić wypowiadanie się.” - wskazuje Rafał Ziemkiewicz.

Zdaniem felietonisty środowisko, które najwięcej straciło po przegranych wyborach, upodobało sobie rolę męczenników.

„Środowisko, które w ubiegłym roku przegrało wszystko, co miało do przegrania i nie umie się z tym faktem pogodzić, przejawia szczególną skłonność do męczeństwa - oczywiście tylko takiego, które nie nastręcza uciążliwości. Najchętniej słownego. Uwielbia miesiącami branzlować się - przepraszam, że dosadnie, ale żadne inne słowo nie opisuje tego obyczaju należycie - że powiedziano na nich "wykształciuchy", "ZOMO", "ukryta opcja niemiecka" czy "gorszy sort", przy czym nie ma znaczenia, czy istotnie tak powiedziano, czy to sobie zmyślili.” - pisze publicysta.

Na koniec Ziemkiewicz podsumowuje niskie pobudki Rzepliński, które nim kierują.

„On tylko chciał stać się powszechnie podziwianym autorytetem, symbolem walki o praworządność, niezłomnej walki o demokrację, a w przyszłości naturalnym kandydatem antypisowskich elit na prezydenta. Ale biorąc się za politykę, której nie czuje i nie ma do niej talentu, stał się twarzą obciachu.”

kk/Interia.pl

[fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook