Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Rządy Kopacz to kompletna masakra

15.10.2014

Sposób „śledztwa”, które Rosja przeprowadziła, wskazuje jednoznacznie na jej sprawczy udział w tej tragedii.

Na łamach "Najwyższego Czasu" Rafał Ziemkiewicz dzieli się swoimi spostrzeżeniami związanymi z wciąż wysokim poparciem, jakim cieszy się Platforma Obywatelska i szeroko rozumiany obóz władzy. Zdaniem Ziemkiewicz są dwie dźwignie sukcesu Platformy. „Pierwsza to strach przed wojną z Ruskimi. Tusk gwarantował – i teraz to będzie gwarantować Ewa Kopacz – że dopóki rządzą, Polska nie wystąpi z pytaniem, co się właściwie stało w Smoleńsku. Wszyscy się domyślają, bo sposób „śledztwa”, które Rosja przeprowadziła, wskazuje jednoznacznie na jej sprawczy udział w tej tragedii. Wszyscy się jednak boją, żeby takiego pytania nie Rosjanom nie zadano, bo – jak to powiedział Donald Tusk otwarcie z trybuny sejmowej – przecież Rosji nie wypowiemy wojny" - tłumaczy.

Druga dźwignia związana jest z bardziej pragmatycznymi potrzebami i nadziejami wielu obywateli. O co chodzi? "To łudzenie Polaków milionami euro, które przyjdą z Brukseli i które tylko Platforma jest w stanie wyżebrać, bo się płaszczy i całuje Niemców po rękach i innych częściach ciała. Gdyby wybrano prawicę, to jakiś prawicowiec zacząłby się stawiać, mówić, że Polacy mają swoją godność. Wtedy może się okazać, że ktoś kurek z pieniędzmi zakręci" - ocenia publicysta.

Ziemkiewicz przekonuje, że te dwie przyczyny - dźwignie mogą wystarczyć do pokonania PiS. Nie zmienia to jednak faktu krytycznej oceny ekipy Platformy.

"Rządy Ewy Kopacz to kompletna masakra. Widać, że nie jest kompetentna i znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Tusk, kłamiąc, że nie jest zainteresowany żadną posadą europejską, a później zabierając ze sobą współpracowników, zostawił koleżankę na lodzie. (…) Tusk zostawił sprawę w rozsypce, potraktował Polskę jak drabinę do Brukseli. Kiedy się już wdrapał, kopnął drabinę i ma głęboko w poważaniu, w jakiej sytuacji zostawił swoją następczynię" - czytamy.

Cały wywiad w "Najwyższym Czasie". 

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook