Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Rządy Kopacz to kompletna masakra

15.10.2014

Sposób „śledztwa”, które Rosja przeprowadziła, wskazuje jednoznacznie na jej sprawczy udział w tej tragedii.

Na łamach "Najwyższego Czasu" Rafał Ziemkiewicz dzieli się swoimi spostrzeżeniami związanymi z wciąż wysokim poparciem, jakim cieszy się Platforma Obywatelska i szeroko rozumiany obóz władzy. Zdaniem Ziemkiewicz są dwie dźwignie sukcesu Platformy. „Pierwsza to strach przed wojną z Ruskimi. Tusk gwarantował – i teraz to będzie gwarantować Ewa Kopacz – że dopóki rządzą, Polska nie wystąpi z pytaniem, co się właściwie stało w Smoleńsku. Wszyscy się domyślają, bo sposób „śledztwa”, które Rosja przeprowadziła, wskazuje jednoznacznie na jej sprawczy udział w tej tragedii. Wszyscy się jednak boją, żeby takiego pytania nie Rosjanom nie zadano, bo – jak to powiedział Donald Tusk otwarcie z trybuny sejmowej – przecież Rosji nie wypowiemy wojny" - tłumaczy.

Druga dźwignia związana jest z bardziej pragmatycznymi potrzebami i nadziejami wielu obywateli. O co chodzi? "To łudzenie Polaków milionami euro, które przyjdą z Brukseli i które tylko Platforma jest w stanie wyżebrać, bo się płaszczy i całuje Niemców po rękach i innych częściach ciała. Gdyby wybrano prawicę, to jakiś prawicowiec zacząłby się stawiać, mówić, że Polacy mają swoją godność. Wtedy może się okazać, że ktoś kurek z pieniędzmi zakręci" - ocenia publicysta.

Ziemkiewicz przekonuje, że te dwie przyczyny - dźwignie mogą wystarczyć do pokonania PiS. Nie zmienia to jednak faktu krytycznej oceny ekipy Platformy.

"Rządy Ewy Kopacz to kompletna masakra. Widać, że nie jest kompetentna i znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Tusk, kłamiąc, że nie jest zainteresowany żadną posadą europejską, a później zabierając ze sobą współpracowników, zostawił koleżankę na lodzie. (…) Tusk zostawił sprawę w rozsypce, potraktował Polskę jak drabinę do Brukseli. Kiedy się już wdrapał, kopnął drabinę i ma głęboko w poważaniu, w jakiej sytuacji zostawił swoją następczynię" - czytamy.

Cały wywiad w "Najwyższym Czasie". 

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook