Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: „Rząd jest w stanie anarchii!”

10.01.2015

„Kopacz jest wizytówką ale nie kontroluje sytuacji w państwie.”

- Decyzję o wprowadzeniu do ministerstw pełnomocniczek można tylko porównać z czasami Jaruzelskiego, który do ministerstw kierował komisarzy wojskowych, aby zmusić aparat państwowy do działania – mówi Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta krytycznie ocenia 100 dni rządu Ewy Kopacz. - Dużo konkretów przez te sto dni się nie zdarzyło, bo i zdarzyć się nie mogło. Jasnym jest, że wszystkie sprawy, którymi będzie się chwalić pani premier były odziedziczone po jej poprzedniku. Karta dużej rodziny została  przygotowana przed objęciem funkcji przez Ewę Kopacz. Cieniem będzie się kładła również sprawa sporu z lekarzami, za który odpowiada sama premier. To właśnie Ewa Kopacz jeszcze jako minister zdrowia wdrażała reformy, polegające na duszeniu służby zdrowia, tak aby jak najmniej pieniędzy wrzucić do systemu, a jak najwięcej obowiązków zrzucić na lekarzy – podkreśla w wywiadzie dla Radia Wnet.

- Ewa Kopacz tym się różni od Donalda Tuska, że ten ostatni był realnym szefem, co pokazały „taśmy-ośmiorniczki”. Pozycja Ewy Kopacz jest zupełnie inna, ona jest wizytówką ale nie kontroluje sytuacji w państwie. Co może być wygodne dla osób, które chcą sprawować rzeczywistą władzę. Tutaj można odnieś wrażenie, że środowisko prezydenta Komorowskiego chce powtórzyć drogę Wałęsy, który rządził nie jako prezydent ale jako Lech Wałęsa i wywierał wpływ na urzędy formalnie mu niepodlegające – ocenia Ziemkiewicz.

I dodaje: - Największą wpadką pani premier była kompromitacja związana z ewakuacją Polaków z Donbasu. To pokazuje, że rząd jest w stanie jakiejś anarchii i wielkiej nieporadności. Ministerstwa nie są nawet w stanie ze sobą współpracować.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/radiownet.pl

[fot. PAP/Radek Pietruszka]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook