Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Rating to pic na wodę

05.04.2016

"Kiedy kraj podnosi głowę i przestaje się słuchać plutokratów, to można obniżyć rating".

Rafał Ziemkiewicz opisuje mechanizmy rządzące wojną międzynarodową, jaką wypowiedziano Polsce. "Kiedy jakiś kraj podnosi głowę i przestaje się słuchać plutokratów, to można obniżyć rating, żeby sobie państwo nie myślało" - mówił w TV Republika Ziemkiewicz.

Dodał, że "z ratingami to jest wszystko pic na wodę". "Można obniżyć rating, nie dlatego że coś złego się dzieje z gospodarką, ale żeby sobie państwo nie myślało" – mówił, komentując doniesienia o planach obniżenia przez Moody's ratingu Polski.

Komentator podsumował też temat śmierci koni w stadninie w Janowie Podlaskim. "Za śmierć koni na pewno odpowiedzialny jest PiS, choć pierwszy koń padł jeszcze przed wyborami. Pewnie minister Jurgiel coś dosypał do owsa" – komentował Ziemkiewicz.

Gość „Chłodnym okiem odniósł się też do ustawy aborcyjnej. "Pani Kublik z „Gazety Wyborczej” pisze o tym, że PiS walczy o zaostrzenie ustawy aborcyjnej, kiedy przecież ta partia nie złożyła projektu ustawy, dalej jest informacja, że marszałek nie pozwala zarejestrować projektu proliferów. Gdzie tu jest logika? (…) PiS nie może na tej sprawie stracić, kiedy ma do czynienia z takim dorodnym kwiatem inteligencji z opozycji jak np. pani Korwin-Piotrowska która ogłasza, że teraz księża będą zaglądać kobietom do macic" – podsumował Ziemkiewicz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook