Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz przesadził: „Papież idiota. Straszne”

21.01.2015

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz w dość kontrowersyjnych słowach skomentował wypowiedź papież Franciszka dotyczącą dzieci. Na portalu społecznościowym Twitter napisał „Papież idiota. Straszne”. Wydaje się, że popularny „RAZ” kolejny raz przesadził...

Wpis wywołał nawinę komentarzy. Bo gdyby obraźliwe słowa pod adresem papieża napisał Janusz Palikot, to nikt nie byłby zdziwiony.

Internet wrze od informacji dotyczących wpisu Ziemkiewicza, dlatego sam autor – tym razem na portalu Facebook – postanowił odpowiedzieć dlaczego tak napisał:

„Oczywiście. Mogłem to ująć jakoś uprzejmiej. Zdecydowanie powinienem, jeśli chcę uchodzić za człowieka kulturalnego. Ale nie jestem pewien, czy chcę takowego udawać. Takiego mnie macie - lepszy prawdziwy cham niż fałszywy hrabia (gdybym kandydował, byłoby fajne hasło wyborcze)” - pisze publicysta.

Podkreśla, że Ojciec Święty jest nieomylny gdy wypowiada się w kwestii doktryny wiary, natomiast w każdej innej kwestii podlega krytyce jak każdy.

„Nie umiem przeniknąć zamysłów, które sprawiły, że na stolicę piotrową sprowadzono człowieka z dalekich pampasów, który chyba nie rozumie zupełnie specyfiki współczesnych mediów, za to bardzo chce być, po argentyńsku, spoko i na luzie” - pisze publicysta.

Ziemkiewicz wskazuje dwie możliwości takiego, a nie innego zachowania Franciszka i wskazuje, że wybiera tą mniej spiskową:

„Albo kardynał Bergoglio zwyczajnie nie dorósł do roli następcy wielkich papieży Piusów i swego poprzednika Benedykta - albo jest świadomym realizatorem i uwieńczeniem "długiego marszu lewicy przez instytucję", kreacją masonerii bądź innych sił zainteresowanych zniszczeniem Kościoła” - pisze.

Na koniec wskazuje...

„A czy musiałem swój sąd definiować aż tak ostro? Odpowiem pytaniem: a przeczytalibyście i zastanowili się nad sprawą, gdybym posłużył się słowem grzecznym i wyważonym?” - pisze autor.

Nam się jednak wydaje, że Rafał Ziemkiewicz mocno przesadził. Warto podkreślić, że nie pierwszy raz, bowiem kilka miesięcy temu zasłynął innym kontrowersyjnym wpisem:

„No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień...” – napisał na Twitterze Ziemkiewicz, parafrazując w ten sposób słynne słowa Jezusa Chrystusa „Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”.

CZYTAJ O TYM

lz

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook