Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz przesadził: „Papież idiota. Straszne”

21.01.2015

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz w dość kontrowersyjnych słowach skomentował wypowiedź papież Franciszka dotyczącą dzieci. Na portalu społecznościowym Twitter napisał „Papież idiota. Straszne”. Wydaje się, że popularny „RAZ” kolejny raz przesadził...

Wpis wywołał nawinę komentarzy. Bo gdyby obraźliwe słowa pod adresem papieża napisał Janusz Palikot, to nikt nie byłby zdziwiony.

Internet wrze od informacji dotyczących wpisu Ziemkiewicza, dlatego sam autor – tym razem na portalu Facebook – postanowił odpowiedzieć dlaczego tak napisał:

„Oczywiście. Mogłem to ująć jakoś uprzejmiej. Zdecydowanie powinienem, jeśli chcę uchodzić za człowieka kulturalnego. Ale nie jestem pewien, czy chcę takowego udawać. Takiego mnie macie - lepszy prawdziwy cham niż fałszywy hrabia (gdybym kandydował, byłoby fajne hasło wyborcze)” - pisze publicysta.

Podkreśla, że Ojciec Święty jest nieomylny gdy wypowiada się w kwestii doktryny wiary, natomiast w każdej innej kwestii podlega krytyce jak każdy.

„Nie umiem przeniknąć zamysłów, które sprawiły, że na stolicę piotrową sprowadzono człowieka z dalekich pampasów, który chyba nie rozumie zupełnie specyfiki współczesnych mediów, za to bardzo chce być, po argentyńsku, spoko i na luzie” - pisze publicysta.

Ziemkiewicz wskazuje dwie możliwości takiego, a nie innego zachowania Franciszka i wskazuje, że wybiera tą mniej spiskową:

„Albo kardynał Bergoglio zwyczajnie nie dorósł do roli następcy wielkich papieży Piusów i swego poprzednika Benedykta - albo jest świadomym realizatorem i uwieńczeniem "długiego marszu lewicy przez instytucję", kreacją masonerii bądź innych sił zainteresowanych zniszczeniem Kościoła” - pisze.

Na koniec wskazuje...

„A czy musiałem swój sąd definiować aż tak ostro? Odpowiem pytaniem: a przeczytalibyście i zastanowili się nad sprawą, gdybym posłużył się słowem grzecznym i wyważonym?” - pisze autor.

Nam się jednak wydaje, że Rafał Ziemkiewicz mocno przesadził. Warto podkreślić, że nie pierwszy raz, bowiem kilka miesięcy temu zasłynął innym kontrowersyjnym wpisem:

„No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień...” – napisał na Twitterze Ziemkiewicz, parafrazując w ten sposób słynne słowa Jezusa Chrystusa „Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”.

CZYTAJ O TYM

lz

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook