Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz przesadził: „Papież idiota. Straszne”

21.01.2015

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz w dość kontrowersyjnych słowach skomentował wypowiedź papież Franciszka dotyczącą dzieci. Na portalu społecznościowym Twitter napisał „Papież idiota. Straszne”. Wydaje się, że popularny „RAZ” kolejny raz przesadził...

Wpis wywołał nawinę komentarzy. Bo gdyby obraźliwe słowa pod adresem papieża napisał Janusz Palikot, to nikt nie byłby zdziwiony.

Internet wrze od informacji dotyczących wpisu Ziemkiewicza, dlatego sam autor – tym razem na portalu Facebook – postanowił odpowiedzieć dlaczego tak napisał:

„Oczywiście. Mogłem to ująć jakoś uprzejmiej. Zdecydowanie powinienem, jeśli chcę uchodzić za człowieka kulturalnego. Ale nie jestem pewien, czy chcę takowego udawać. Takiego mnie macie - lepszy prawdziwy cham niż fałszywy hrabia (gdybym kandydował, byłoby fajne hasło wyborcze)” - pisze publicysta.

Podkreśla, że Ojciec Święty jest nieomylny gdy wypowiada się w kwestii doktryny wiary, natomiast w każdej innej kwestii podlega krytyce jak każdy.

„Nie umiem przeniknąć zamysłów, które sprawiły, że na stolicę piotrową sprowadzono człowieka z dalekich pampasów, który chyba nie rozumie zupełnie specyfiki współczesnych mediów, za to bardzo chce być, po argentyńsku, spoko i na luzie” - pisze publicysta.

Ziemkiewicz wskazuje dwie możliwości takiego, a nie innego zachowania Franciszka i wskazuje, że wybiera tą mniej spiskową:

„Albo kardynał Bergoglio zwyczajnie nie dorósł do roli następcy wielkich papieży Piusów i swego poprzednika Benedykta - albo jest świadomym realizatorem i uwieńczeniem "długiego marszu lewicy przez instytucję", kreacją masonerii bądź innych sił zainteresowanych zniszczeniem Kościoła” - pisze.

Na koniec wskazuje...

„A czy musiałem swój sąd definiować aż tak ostro? Odpowiem pytaniem: a przeczytalibyście i zastanowili się nad sprawą, gdybym posłużył się słowem grzecznym i wyważonym?” - pisze autor.

Nam się jednak wydaje, że Rafał Ziemkiewicz mocno przesadził. Warto podkreślić, że nie pierwszy raz, bowiem kilka miesięcy temu zasłynął innym kontrowersyjnym wpisem:

„No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień...” – napisał na Twitterze Ziemkiewicz, parafrazując w ten sposób słynne słowa Jezusa Chrystusa „Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”.

CZYTAJ O TYM

lz

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook