Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz przesadził: „Papież idiota. Straszne”

21.01.2015

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz w dość kontrowersyjnych słowach skomentował wypowiedź papież Franciszka dotyczącą dzieci. Na portalu społecznościowym Twitter napisał „Papież idiota. Straszne”. Wydaje się, że popularny „RAZ” kolejny raz przesadził...

Wpis wywołał nawinę komentarzy. Bo gdyby obraźliwe słowa pod adresem papieża napisał Janusz Palikot, to nikt nie byłby zdziwiony.

Internet wrze od informacji dotyczących wpisu Ziemkiewicza, dlatego sam autor – tym razem na portalu Facebook – postanowił odpowiedzieć dlaczego tak napisał:

„Oczywiście. Mogłem to ująć jakoś uprzejmiej. Zdecydowanie powinienem, jeśli chcę uchodzić za człowieka kulturalnego. Ale nie jestem pewien, czy chcę takowego udawać. Takiego mnie macie - lepszy prawdziwy cham niż fałszywy hrabia (gdybym kandydował, byłoby fajne hasło wyborcze)” - pisze publicysta.

Podkreśla, że Ojciec Święty jest nieomylny gdy wypowiada się w kwestii doktryny wiary, natomiast w każdej innej kwestii podlega krytyce jak każdy.

„Nie umiem przeniknąć zamysłów, które sprawiły, że na stolicę piotrową sprowadzono człowieka z dalekich pampasów, który chyba nie rozumie zupełnie specyfiki współczesnych mediów, za to bardzo chce być, po argentyńsku, spoko i na luzie” - pisze publicysta.

Ziemkiewicz wskazuje dwie możliwości takiego, a nie innego zachowania Franciszka i wskazuje, że wybiera tą mniej spiskową:

„Albo kardynał Bergoglio zwyczajnie nie dorósł do roli następcy wielkich papieży Piusów i swego poprzednika Benedykta - albo jest świadomym realizatorem i uwieńczeniem "długiego marszu lewicy przez instytucję", kreacją masonerii bądź innych sił zainteresowanych zniszczeniem Kościoła” - pisze.

Na koniec wskazuje...

„A czy musiałem swój sąd definiować aż tak ostro? Odpowiem pytaniem: a przeczytalibyście i zastanowili się nad sprawą, gdybym posłużył się słowem grzecznym i wyważonym?” - pisze autor.

Nam się jednak wydaje, że Rafał Ziemkiewicz mocno przesadził. Warto podkreślić, że nie pierwszy raz, bowiem kilka miesięcy temu zasłynął innym kontrowersyjnym wpisem:

„No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień...” – napisał na Twitterze Ziemkiewicz, parafrazując w ten sposób słynne słowa Jezusa Chrystusa „Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”.

CZYTAJ O TYM

lz

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook