Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz przesadził: „Papież idiota. Straszne”

21.01.2015

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz w dość kontrowersyjnych słowach skomentował wypowiedź papież Franciszka dotyczącą dzieci. Na portalu społecznościowym Twitter napisał „Papież idiota. Straszne”. Wydaje się, że popularny „RAZ” kolejny raz przesadził...

Wpis wywołał nawinę komentarzy. Bo gdyby obraźliwe słowa pod adresem papieża napisał Janusz Palikot, to nikt nie byłby zdziwiony.

Internet wrze od informacji dotyczących wpisu Ziemkiewicza, dlatego sam autor – tym razem na portalu Facebook – postanowił odpowiedzieć dlaczego tak napisał:

„Oczywiście. Mogłem to ująć jakoś uprzejmiej. Zdecydowanie powinienem, jeśli chcę uchodzić za człowieka kulturalnego. Ale nie jestem pewien, czy chcę takowego udawać. Takiego mnie macie - lepszy prawdziwy cham niż fałszywy hrabia (gdybym kandydował, byłoby fajne hasło wyborcze)” - pisze publicysta.

Podkreśla, że Ojciec Święty jest nieomylny gdy wypowiada się w kwestii doktryny wiary, natomiast w każdej innej kwestii podlega krytyce jak każdy.

„Nie umiem przeniknąć zamysłów, które sprawiły, że na stolicę piotrową sprowadzono człowieka z dalekich pampasów, który chyba nie rozumie zupełnie specyfiki współczesnych mediów, za to bardzo chce być, po argentyńsku, spoko i na luzie” - pisze publicysta.

Ziemkiewicz wskazuje dwie możliwości takiego, a nie innego zachowania Franciszka i wskazuje, że wybiera tą mniej spiskową:

„Albo kardynał Bergoglio zwyczajnie nie dorósł do roli następcy wielkich papieży Piusów i swego poprzednika Benedykta - albo jest świadomym realizatorem i uwieńczeniem "długiego marszu lewicy przez instytucję", kreacją masonerii bądź innych sił zainteresowanych zniszczeniem Kościoła” - pisze.

Na koniec wskazuje...

„A czy musiałem swój sąd definiować aż tak ostro? Odpowiem pytaniem: a przeczytalibyście i zastanowili się nad sprawą, gdybym posłużył się słowem grzecznym i wyważonym?” - pisze autor.

Nam się jednak wydaje, że Rafał Ziemkiewicz mocno przesadził. Warto podkreślić, że nie pierwszy raz, bowiem kilka miesięcy temu zasłynął innym kontrowersyjnym wpisem:

„No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień...” – napisał na Twitterze Ziemkiewicz, parafrazując w ten sposób słynne słowa Jezusa Chrystusa „Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”.

CZYTAJ O TYM

lz

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook