Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Prokuratura do zmiany

02.02.2016

„Prokuratura jest jeszcze gorsza, niż była przed zmianą, bo stała się państwem w państwie”.

Rafał Ziemkiewicz wskazuje, że zmiany w prokuraturze są niezbędne. „Nie może dłużej występować tak jak obecnie, bo to jest po prostu chore, zresztą jak cały nasz aparat sprawiedliwości. Myślę, że gdyby zrobić czarny ranking najgorzej ocenianych dziedzin życia publicznego, to czołowe miejsce zajęłaby prokuratura obok służby zdrowia” - mówi Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie dla Polskiego Radia.

 

„Pomysł, że prokuratura powinna być niezależna, jest oczywiście słuszny i z tym się każdy zgodzi. Jednak zrobiono to delikatnie mówiąc pochopnie, tzn. w strukturę, która była głęboko patologiczną, umieszczono prokuratora niezależnego od rządu. Dzisiaj wszyscy wiemy, że to nic nie dało. Prokuratura jest jeszcze gorsza, niż była przed tą zmianą, bo stała się państwem w państwie, gdzie nie ma jakiejkolwiek odpowiedzialności. Dochodzi do takich absurdów, jak kiedyś udowadniali koledzy z Gazety Prawnej, że prokurator jest tym lepiej oceniany im więcej umarza spraw” – wskazuje Ziemkiewicz.

 

Wskazuje, że to „dziedzictwo po poprzedniej władzy, gdzie coś teoretycznie słusznego, czyli przekazywanie władzy na dół do samorządów, stało się troszkę parodią i metodą zwalania odpowiedzialności”.

 

„Teraz mamy sytuację, kiedy samorządy muszą pewne rzeczy wykonać, co od początku było najsłabszym punktem pomysłu 500 złotych na dziecko. Zobaczcie Państwo w jak zdegenerowanej formie jest Polska, że samo sporządzenie rejestru ludzi, którym te 500 złotych się należy, może być przysłowiowym kwadratowym trójkątem. Wbrew pozorom, dla naszych urzędów jest to trudne do udźwignięcia” – wskazuje.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook