Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Prof. Zoll to histeryk

11.12.2015

Nie można poważnie traktować człowieka, który lata jak histeryk po wszystkich mediach – podkreśla Rafał Ziemkiewicz w programie „Chłodnym okiem” w Telewizji Republika odnosząc się do komentarzy prof. Andrzeja Zolla, byłego prezesa TK o wyrokach trybunału i działaniach władzy w stosunku do tego organu.

Publicysta przypomniał, że Profesor Zoll stał się jednym z najbardziej aktywnych uczestników dyskusji dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego, a z jego ust padły chociażby słowa o końcu demokracji w Polsce i nawoływanie nowych sędziów TK do ustąpienia.

– Andrzej Zoll jest profesorem. Chciałoby się go traktować poważnie, no ale nie można – stwierdził Ziemkiewicz. Publicysta przywołał jedną z rozmów profesora podczas której zapytano go o pomysł likwidacji TK i przekazania jego kompetencji Sądowi Najwyższemu. – I on powiedział, że to totalitaryzm gorszy niż na Białorusi. Jeśli USA, gdzie takie rozwiązanie funkcjonuje są krajem totalitarnym, to ja dziękuję. To ja ma pytanie, czy profesor nie zapomniał leków wziąć? – mówił.

– Nie można poważnie traktować człowieka, który lata jak histeryk po wszystkich mediach – skwitował.

Prof. Andrzej Zoll w ostatnim wywiadzie na łamach „Polska The Times”, zaznaczył, że likwidacja Trybunału Konstytucyjnego, do której zmierza PiS prowadzi do dyktatury. „Dyktatury Kaczyńskiego” – ocenił Zoll.

Telewizja Republika/mmil

[Fot. YouTube]

 

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook