Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Problem z Komorowskim

20.03.2015

Zdaniem Ziemkiewicza, Komorowski potrzebny był Tuskowi do zrobienia kariery w Europie.

„I wszyscy wiemy, na czym on polega, ale trudno to publicznie wyrazić w taki sposób, by oddając istotę sprawy nie obrazić sprawowanego przez Komorowskiego urzędu…” – pisze w swoim felietonie na Interia.pl, Rafał Ziemkiewicz.

 

 

Zdaniem Ziemkiewicza, Bronisław Komorowski to człowiek niezbyt lotny i średnio utalentowany.

„Co gorsza, w parze z niską inteligencją idzie brak charyzmy, daru wymowy, energii, przebojowości, woli walki i w ogóle, każdej z tych cech, które czynią politycznego przywódcę, i które są niezbędne, by porywać ludzi i prowadzić ich za sobą.” – dodaje Ziemkiewicz.

 

„Ktoś, kto spadł tutaj z księżyca i nic nie wie o historii politycznej III RP, szczególnie tej najnowszej, zapyta: to jakim cudem tak bezbarwny, ospały i niezdolny polityk został głową państwa? Owoż właśnie dzięki tym cechom.” - czytamy

 

Zdaniem Ziemkiewicza, Komorowski potrzebny był Tuskowi, aby premier mógł zrobić europejską karierę.

 

„Donald Tusk wybrał i namaścił na prezydenta z ramienia PO właśnie Bronisława Komorowskiego nie dlatego, że uznał, że będzie prezydentem dobrym - ale właśnie dlatego, że uznał, że będzie prezydentem beznadziejnym, czyli dla niego, Tuska, i dla jego zamierzeń, niegroźnym.”- pisze Ziemkiewicz.

 

„Coraz lepiej widać, że ta sklecona przez Tuska z badziewia konstrukcja nie miała w zamyśle służyć do długotrwałego, stabilnego i skutecznego rządzenia państwem - była wyłącznie rodzajem rusztowania do wspięcia się na unijne salony.” – dodaje publicysta.

 

mly/Interia.pl

 

[fot.blogpress.pl]


 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook