Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Prezydent nie wypadł poważnie

17.04.2015

„Bronisław Komorowski dał się wkurzyć i poświęcił swoje przemówienie specjaliście od kur”.

„Kandydat jest jaki jest” - mówił o Bronisławie Komorowskim publicysta Rafał Ziemkiewicz, komentując wystąpienie prezydenta w Lublinie. Podczas wiecu, prezydent przekrzykując tłum swoich przeciwników wielokrotnie odnosił się do niezrozumiałego wątku "specjalisty od kur".

„Na wiec prezydenta w Lublinie przyszło 80 osób, do 100, i większość przyszła aby pokazać, że oni nie lubią prezydenta” - mówił Ziemkiewicz. „Bronisław Komorowski dał się wkurzyć i wyprowadzony z równowagi poświęcił swoje przemówienie specjaliście od kur” - opowiadał dalej dziennikarz.

Dziennikarz podkreślał też, że warte uwagi są różnice w komentowaniu tego wydarzenia w mediach. „Polak, który ogląda telewizje te główne, i Polak, który siedzi w internecie, żyją w różnych dwóch różnych Polskach” - podkreślił. Dodał, że dzięki nagraniom w internecie ten kto nie lubi Bronisława Komorowskiego ma teraz dużo radości, bo może sobie te nagrania z Lublina odsłuchiwać. „Faktycznie prezydent nie wypadł poważnie” - dodał.

„Kandydat jest jaki jest (...) nie charyzma i zdolność porywania tłumów zdecydowały, że został prezydentem” - komentował dziennikarz.

Publicysta dodał, że może w sytuacji prezydent, który mimo wszystko ma przewagę w mediach głównego nurt, rozsądnym wyjście mogłoby być ograniczenie jego podróży po Polsce. „Nie czuje się dobrze w tłumie” - opisywał dalej Komorowskiego Ziemkiewicz.

Jak dodał, jego zdaniem działania sztabu prezydenta to książkowy przykład tego jak zepsuć kampanie wyborczą.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook