Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Polacy odeślą Komorowskiego do bigosu

31.12.2014

Przewidywania na nowy rok: Ziemkiewicz wróży klęskę Komorowskiego!

Na łamach "Najwyższego Czasu" odnotowujemy sondę, w której cenieni publicyści, politycy i komentatorzy przewidują, co czeka nas w zbliżającym się roku. Co ciekawe (i chyba zaskakujące) Rafał Ziemkiewicz wróży Bronisławowi Komorowskiego porażkę w nadchodzących wyborach prezydenckich. "Uważam, że w 2015 roku będzie lepiej niż w tym, to znaczy wybory skończą się porażką Bronisława Komorowskiego i zostanie lekko rozbity system władzy. Podejrzewam, że Komorowski przegra w drugiej turze z Andrzejem Dudą. Myślę też, że PiS prawdopodobnie wygra parlamentarne, ale nie będzie rządził. Zablokuje go koalicja PO, PSL i SLD" - przekonuje autor "Polactwa".

Zdaniem Ziemkiewicza czara goryczy związana z utrudnieniami życia przeleje się w polskim społeczeństwie. "Polacy nic nie mówiąc w sondażach, przy pierwszej nadarzającej się okazji, zrobią władzy mocno na złość. Odeślą wuja do bigosu - tam, gdzie jego miejsce - i wybiorą kogokolwiek innego. Podejrzewam, że będzie to Duda" - przekonuje publicysta. 

Ziemkiewicz wróży też zmiany na polskim rynku medialnym. "Może dojść do tego, że telewizje zaczną się bardziej podlizywać PiS-owi, bo do tej pory robią to tylko wobec Platformy Obywatelskiej" - czytamy. 

LL, "Najwyższy Czas!"

[YT]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook