Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Polacy czują, że państwo jest w ruinie

22.06.2015

„Mi obecna sytuacja przypomina schyłkowego Gierka” - mówił Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz w TVP Info przekonywał, że w odczuciu Polaków ostatnie lata w kraju mogą jawić się jako kryzysowe. „Doświadczenie Polaków jest takie, że dekada, w której żyjemy, nie jest złota i nie jesteśmy krajem gigantycznego sukcesu, który wszyscy podziwiają. W pewnym sensie państwo jest w ruinie” – powiedział publicysta w Telewizji Polskiej. Wywołało to szybką reakcję europosła PO. „Polska nie jest w ruinie” – próbował przekonywać Adam Szejnfeld.

Redaktor Rafał Ziemkiewicz podtrzymał jednak tezę, że kraj „jest w ruinie”. „Zwolennicy PO starają się wyszydzić to określenie. Wrzucają do internetu zdjęcia ładnych budowli z ładnych miast. Prawda jest jednak taka, że takie zdjęcia można zrobić w każdym kraju afrykańskim. Wszędzie są ładne budyneczki” – mówił. „Mi obecna sytuacja przypomina schyłkowego Gierka” – dodał.

Nie zgodził się z nim europoseł Szejnfeld. „Porównywanie Polski, po 25 latach przemian, do Afryki nie jest poważne. Polska nie jest w ruinie, ale też oczywiście Polska nie jest w Europie i na świecie najlepszym krajem do życia. Mamy ogromne osiągnięcia, ale i problemy” – przekonywał.

Jak widać w PO wciąż nie rozumieją, że Polacy nie chcą słuchać, że wszystko wszystkim się udaje. III RP daje zyski i możliwości jedynie pewnej, dość wąskiej, grupie ludzi. Polacy widzą to lepiej niż europoseł Szejnfeld.

ez,TVP Info
[Fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook