Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Polacy czują, że państwo jest w ruinie

22.06.2015

„Mi obecna sytuacja przypomina schyłkowego Gierka” - mówił Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz w TVP Info przekonywał, że w odczuciu Polaków ostatnie lata w kraju mogą jawić się jako kryzysowe. „Doświadczenie Polaków jest takie, że dekada, w której żyjemy, nie jest złota i nie jesteśmy krajem gigantycznego sukcesu, który wszyscy podziwiają. W pewnym sensie państwo jest w ruinie” – powiedział publicysta w Telewizji Polskiej. Wywołało to szybką reakcję europosła PO. „Polska nie jest w ruinie” – próbował przekonywać Adam Szejnfeld.

Redaktor Rafał Ziemkiewicz podtrzymał jednak tezę, że kraj „jest w ruinie”. „Zwolennicy PO starają się wyszydzić to określenie. Wrzucają do internetu zdjęcia ładnych budowli z ładnych miast. Prawda jest jednak taka, że takie zdjęcia można zrobić w każdym kraju afrykańskim. Wszędzie są ładne budyneczki” – mówił. „Mi obecna sytuacja przypomina schyłkowego Gierka” – dodał.

Nie zgodził się z nim europoseł Szejnfeld. „Porównywanie Polski, po 25 latach przemian, do Afryki nie jest poważne. Polska nie jest w ruinie, ale też oczywiście Polska nie jest w Europie i na świecie najlepszym krajem do życia. Mamy ogromne osiągnięcia, ale i problemy” – przekonywał.

Jak widać w PO wciąż nie rozumieją, że Polacy nie chcą słuchać, że wszystko wszystkim się udaje. III RP daje zyski i możliwości jedynie pewnej, dość wąskiej, grupie ludzi. Polacy widzą to lepiej niż europoseł Szejnfeld.

ez,TVP Info
[Fot. Youtube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook