Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Polacy czują, że państwo jest w ruinie

22.06.2015

„Mi obecna sytuacja przypomina schyłkowego Gierka” - mówił Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz w TVP Info przekonywał, że w odczuciu Polaków ostatnie lata w kraju mogą jawić się jako kryzysowe. „Doświadczenie Polaków jest takie, że dekada, w której żyjemy, nie jest złota i nie jesteśmy krajem gigantycznego sukcesu, który wszyscy podziwiają. W pewnym sensie państwo jest w ruinie” – powiedział publicysta w Telewizji Polskiej. Wywołało to szybką reakcję europosła PO. „Polska nie jest w ruinie” – próbował przekonywać Adam Szejnfeld.

Redaktor Rafał Ziemkiewicz podtrzymał jednak tezę, że kraj „jest w ruinie”. „Zwolennicy PO starają się wyszydzić to określenie. Wrzucają do internetu zdjęcia ładnych budowli z ładnych miast. Prawda jest jednak taka, że takie zdjęcia można zrobić w każdym kraju afrykańskim. Wszędzie są ładne budyneczki” – mówił. „Mi obecna sytuacja przypomina schyłkowego Gierka” – dodał.

Nie zgodził się z nim europoseł Szejnfeld. „Porównywanie Polski, po 25 latach przemian, do Afryki nie jest poważne. Polska nie jest w ruinie, ale też oczywiście Polska nie jest w Europie i na świecie najlepszym krajem do życia. Mamy ogromne osiągnięcia, ale i problemy” – przekonywał.

Jak widać w PO wciąż nie rozumieją, że Polacy nie chcą słuchać, że wszystko wszystkim się udaje. III RP daje zyski i możliwości jedynie pewnej, dość wąskiej, grupie ludzi. Polacy widzą to lepiej niż europoseł Szejnfeld.

ez,TVP Info
[Fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook