Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: PO wygrywa na terenach popegeerowskich

29.05.2015

Rafał Ziemkiewicz skomentował na antenie Telewizji Republika histeryczne opinie zwolenników PO, jakie można usłyszeć po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

„Facet z zaledwie doktoratem, znający tylko cztery języki, facet, na którego głosuje 60 proc. studentów – no wiocha po prostu! Nasz kandydat wygrywa w terenach popegeerowskich, jak jedzie za granicę i rozmawia o bigosie, to mówi o nim po polsku, bo co będzie rozmawiał po angielsku” - ironizował Ziemkiewicz.

Publicysta podkreśla, że przeciwnicy Andrzeja Duda traktują swoje tezy całkiem serio. „Oni nie robią sobie jaj strasząc PiS-em, oni naprawdę w to wierzą. Tak to jest jeśli ktoś włoży ucho w politbiuro TOK FM” – powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Komentator polityczny zauważył, że podział na „oświeconą” Polskę Zachodnią i „zacofaną” Polskę Wschodnią jest nieprawidłowy.

„Jak się weźmie pod uwagą dane, to dzieci ze wschodniej Polski częściej dostają się na studia. Zachodnia strona to w większości popegeerowskie tereny, tam gdzie są ludzie wykorzenieni, rozjechani przez propagandę. Tam zawsze wygrywał PZPR, tam wygrywało SLD i tam do dzisiaj wygrywa PO” - zauważył.

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook