Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: PO jest obciachowa

01.12.2015

„Histeria ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to PO się wydawało”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Platforma Obywatelska słabnie w sondażach, ponieważ rozpętała histerię. Publicysta tłumacząc wyniki ostatniego sondażu wskazuje właśnie na sposób działania PO.

„Już przed opublikowaniem tego sondażu przewidziałem, że ta fala histerii wokół Trybunału Konstytucyjnego czy wcześniej wokół "zagrożeń" dla demokracji jak brak flagi unijnej, czy nieoddania miejsca w prezydium Sejmu dla PSL da właśnie taki skutek. Bo ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to Platformie się wydawało” - mówi „Super Expressowi”. Tłumaczy, że to właśnie dlatego Platforma słabo wypada w sondażu.

W jego ocenie zupełnie niż PO działa Nowoczesna i ona wybrała racjonalną taktykę. „Nowoczesna określiła się jako rozsądna opozycja w kraju demokratycznym. Nie dołączyła do histerii, że demokracja przestała istnieć, dlatego, że PiS wygrał. Partia Petru zaczęła jednym tonem z Platformą mówić dopiero w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ale też bardziej krytykuje tryb, w jakim z godziny na godzinę wprowadzono to pod obrady sejmowe, a nie głosi tezy, że Trybunał Konstytucyjny to coś, co Mojżesz przyniósł na kamiennych tablicach i czego zmieniać absolutnie nie wolno. Nowoczesnej udało się przedstawić jako taka rozsądniejsza, sprawniejsza i mniej obciachowa Platforma” - podkreśla Ziemkiewicz.

Dodaje, że przez PO trudny czas. „Im dłużej się będzie wykrwawiać w walce wewnętrznej, tym będzie dla niej gorzej. Petru jest na fali wznoszącej, a PO jest pogrążona w sporze o przywództwo. Poza tym problemem Platformy jest i to, że nie ma pomysłu na bycie w opozycji. Histeryzuje jak Lis i "Gazeta Wyborcza". To nie daje żadnego poparcia. Petru z nimi wygrywa, a na wszystkim najbardziej wygrywa PiS, który zbiera kolejne punkty poparcia” - zaznacza.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook