Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: PO jest obciachowa

01.12.2015

„Histeria ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to PO się wydawało”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Platforma Obywatelska słabnie w sondażach, ponieważ rozpętała histerię. Publicysta tłumacząc wyniki ostatniego sondażu wskazuje właśnie na sposób działania PO.

„Już przed opublikowaniem tego sondażu przewidziałem, że ta fala histerii wokół Trybunału Konstytucyjnego czy wcześniej wokół "zagrożeń" dla demokracji jak brak flagi unijnej, czy nieoddania miejsca w prezydium Sejmu dla PSL da właśnie taki skutek. Bo ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to Platformie się wydawało” - mówi „Super Expressowi”. Tłumaczy, że to właśnie dlatego Platforma słabo wypada w sondażu.

W jego ocenie zupełnie niż PO działa Nowoczesna i ona wybrała racjonalną taktykę. „Nowoczesna określiła się jako rozsądna opozycja w kraju demokratycznym. Nie dołączyła do histerii, że demokracja przestała istnieć, dlatego, że PiS wygrał. Partia Petru zaczęła jednym tonem z Platformą mówić dopiero w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ale też bardziej krytykuje tryb, w jakim z godziny na godzinę wprowadzono to pod obrady sejmowe, a nie głosi tezy, że Trybunał Konstytucyjny to coś, co Mojżesz przyniósł na kamiennych tablicach i czego zmieniać absolutnie nie wolno. Nowoczesnej udało się przedstawić jako taka rozsądniejsza, sprawniejsza i mniej obciachowa Platforma” - podkreśla Ziemkiewicz.

Dodaje, że przez PO trudny czas. „Im dłużej się będzie wykrwawiać w walce wewnętrznej, tym będzie dla niej gorzej. Petru jest na fali wznoszącej, a PO jest pogrążona w sporze o przywództwo. Poza tym problemem Platformy jest i to, że nie ma pomysłu na bycie w opozycji. Histeryzuje jak Lis i "Gazeta Wyborcza". To nie daje żadnego poparcia. Petru z nimi wygrywa, a na wszystkim najbardziej wygrywa PiS, który zbiera kolejne punkty poparcia” - zaznacza.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook