Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: PO jest obciachowa

01.12.2015

„Histeria ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to PO się wydawało”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Platforma Obywatelska słabnie w sondażach, ponieważ rozpętała histerię. Publicysta tłumacząc wyniki ostatniego sondażu wskazuje właśnie na sposób działania PO.

„Już przed opublikowaniem tego sondażu przewidziałem, że ta fala histerii wokół Trybunału Konstytucyjnego czy wcześniej wokół "zagrożeń" dla demokracji jak brak flagi unijnej, czy nieoddania miejsca w prezydium Sejmu dla PSL da właśnie taki skutek. Bo ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to Platformie się wydawało” - mówi „Super Expressowi”. Tłumaczy, że to właśnie dlatego Platforma słabo wypada w sondażu.

W jego ocenie zupełnie niż PO działa Nowoczesna i ona wybrała racjonalną taktykę. „Nowoczesna określiła się jako rozsądna opozycja w kraju demokratycznym. Nie dołączyła do histerii, że demokracja przestała istnieć, dlatego, że PiS wygrał. Partia Petru zaczęła jednym tonem z Platformą mówić dopiero w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ale też bardziej krytykuje tryb, w jakim z godziny na godzinę wprowadzono to pod obrady sejmowe, a nie głosi tezy, że Trybunał Konstytucyjny to coś, co Mojżesz przyniósł na kamiennych tablicach i czego zmieniać absolutnie nie wolno. Nowoczesnej udało się przedstawić jako taka rozsądniejsza, sprawniejsza i mniej obciachowa Platforma” - podkreśla Ziemkiewicz.

Dodaje, że przez PO trudny czas. „Im dłużej się będzie wykrwawiać w walce wewnętrznej, tym będzie dla niej gorzej. Petru jest na fali wznoszącej, a PO jest pogrążona w sporze o przywództwo. Poza tym problemem Platformy jest i to, że nie ma pomysłu na bycie w opozycji. Histeryzuje jak Lis i "Gazeta Wyborcza". To nie daje żadnego poparcia. Petru z nimi wygrywa, a na wszystkim najbardziej wygrywa PiS, który zbiera kolejne punkty poparcia” - zaznacza.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook