Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: PO jest obciachowa

01.12.2015

„Histeria ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to PO się wydawało”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Platforma Obywatelska słabnie w sondażach, ponieważ rozpętała histerię. Publicysta tłumacząc wyniki ostatniego sondażu wskazuje właśnie na sposób działania PO.

„Już przed opublikowaniem tego sondażu przewidziałem, że ta fala histerii wokół Trybunału Konstytucyjnego czy wcześniej wokół "zagrożeń" dla demokracji jak brak flagi unijnej, czy nieoddania miejsca w prezydium Sejmu dla PSL da właśnie taki skutek. Bo ośmiesza to tych, co histeryzują, a nie mobilizuje elektoratu, jak to Platformie się wydawało” - mówi „Super Expressowi”. Tłumaczy, że to właśnie dlatego Platforma słabo wypada w sondażu.

W jego ocenie zupełnie niż PO działa Nowoczesna i ona wybrała racjonalną taktykę. „Nowoczesna określiła się jako rozsądna opozycja w kraju demokratycznym. Nie dołączyła do histerii, że demokracja przestała istnieć, dlatego, że PiS wygrał. Partia Petru zaczęła jednym tonem z Platformą mówić dopiero w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ale też bardziej krytykuje tryb, w jakim z godziny na godzinę wprowadzono to pod obrady sejmowe, a nie głosi tezy, że Trybunał Konstytucyjny to coś, co Mojżesz przyniósł na kamiennych tablicach i czego zmieniać absolutnie nie wolno. Nowoczesnej udało się przedstawić jako taka rozsądniejsza, sprawniejsza i mniej obciachowa Platforma” - podkreśla Ziemkiewicz.

Dodaje, że przez PO trudny czas. „Im dłużej się będzie wykrwawiać w walce wewnętrznej, tym będzie dla niej gorzej. Petru jest na fali wznoszącej, a PO jest pogrążona w sporze o przywództwo. Poza tym problemem Platformy jest i to, że nie ma pomysłu na bycie w opozycji. Histeryzuje jak Lis i "Gazeta Wyborcza". To nie daje żadnego poparcia. Petru z nimi wygrywa, a na wszystkim najbardziej wygrywa PiS, który zbiera kolejne punkty poparcia” - zaznacza.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook