Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: PO dopuściła się gangsterstwa!

27.11.2015

Ostra polemika znanych publicystów ws. Trybunału Konstytucyjnego! To szczytowy wykwit polityki PiS, rozumianej jako konkwista – grzmi Jacek Żakowski. PO dopuściła się gangsterstwa – odpowiada Rafał Ziemkiewicz.

Na łamach „Super Expressu” Żakowski mocno krytykuje PiS, choć jednocześnie przyznaje, że to nie ta partia  rozpoczęła konflikt wokół TK.

- Od lat w Polsce polityka i władza traktowana jest jako zdobywanie terytoriów, a nie jako pole do zawierania kompromisów – diagnozuje Żakowski.

Jego zdaniem swoista wojna domowa w Polsce trwa i nasila się od długiego czasu.  - PO też nie jest bez winy, mieli lata, by zmienić ustawę o Trybunale, nie trzeba było tego robić przed samymi wyborami. Teraz żadne sensowne rozwiązanie nie jest realne. Gdyby PiS zaproponował rozsądny kompromis, druga strona na to by się pewnie zgodziła. Niestety, ze strony partii rządzącej brakuje woli politycznej – ocenia Żakowski.

W tym samym wydaniu „SE”, Rafał Ziemkiewicz nawołuje do zachowania spokoju, a w konflikcie wokół TK nie widzi niczego nadzwyczajnego.

- Mówienie o zagrożeniu dla demokracji to zawracanie głowy. Spokojnie, to tylko walka o władzę - można sparafrazować tytuł znanego filmu. Naprawdę nie ma się czym przesadnie podniecać – pisze publicysta.

Ziemkiewicz zwraca uwagę, że nawet najbardziej zajadli zwolennicy PO przyznają, że „to Platforma dopuściła się gangsterstwa, by rzutem na taśmę opanować wszystkie miejsca w Trybunale Konstytucyjnym”.

- Wiadomo po co - Trybunał Konstytucyjny został zmieniony de facto w trzecią izbę parlamentu, mogącą zablokować każdą ustawę. Szczególnie że ogromna część orzeczeń TK to wyłącznie interpretacja konkretnych ustaw. Kto jak interpretuje, ma znaczenie – podkreśla Ziemkiewicz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”SE”

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook