Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: PO dopuściła się gangsterstwa!

27.11.2015

Ostra polemika znanych publicystów ws. Trybunału Konstytucyjnego! To szczytowy wykwit polityki PiS, rozumianej jako konkwista – grzmi Jacek Żakowski. PO dopuściła się gangsterstwa – odpowiada Rafał Ziemkiewicz.

Na łamach „Super Expressu” Żakowski mocno krytykuje PiS, choć jednocześnie przyznaje, że to nie ta partia  rozpoczęła konflikt wokół TK.

- Od lat w Polsce polityka i władza traktowana jest jako zdobywanie terytoriów, a nie jako pole do zawierania kompromisów – diagnozuje Żakowski.

Jego zdaniem swoista wojna domowa w Polsce trwa i nasila się od długiego czasu.  - PO też nie jest bez winy, mieli lata, by zmienić ustawę o Trybunale, nie trzeba było tego robić przed samymi wyborami. Teraz żadne sensowne rozwiązanie nie jest realne. Gdyby PiS zaproponował rozsądny kompromis, druga strona na to by się pewnie zgodziła. Niestety, ze strony partii rządzącej brakuje woli politycznej – ocenia Żakowski.

W tym samym wydaniu „SE”, Rafał Ziemkiewicz nawołuje do zachowania spokoju, a w konflikcie wokół TK nie widzi niczego nadzwyczajnego.

- Mówienie o zagrożeniu dla demokracji to zawracanie głowy. Spokojnie, to tylko walka o władzę - można sparafrazować tytuł znanego filmu. Naprawdę nie ma się czym przesadnie podniecać – pisze publicysta.

Ziemkiewicz zwraca uwagę, że nawet najbardziej zajadli zwolennicy PO przyznają, że „to Platforma dopuściła się gangsterstwa, by rzutem na taśmę opanować wszystkie miejsca w Trybunale Konstytucyjnym”.

- Wiadomo po co - Trybunał Konstytucyjny został zmieniony de facto w trzecią izbę parlamentu, mogącą zablokować każdą ustawę. Szczególnie że ogromna część orzeczeń TK to wyłącznie interpretacja konkretnych ustaw. Kto jak interpretuje, ma znaczenie – podkreśla Ziemkiewicz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”SE”

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook