Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: PO dopuściła się gangsterstwa!

27.11.2015

Ostra polemika znanych publicystów ws. Trybunału Konstytucyjnego! To szczytowy wykwit polityki PiS, rozumianej jako konkwista – grzmi Jacek Żakowski. PO dopuściła się gangsterstwa – odpowiada Rafał Ziemkiewicz.

Na łamach „Super Expressu” Żakowski mocno krytykuje PiS, choć jednocześnie przyznaje, że to nie ta partia  rozpoczęła konflikt wokół TK.

- Od lat w Polsce polityka i władza traktowana jest jako zdobywanie terytoriów, a nie jako pole do zawierania kompromisów – diagnozuje Żakowski.

Jego zdaniem swoista wojna domowa w Polsce trwa i nasila się od długiego czasu.  - PO też nie jest bez winy, mieli lata, by zmienić ustawę o Trybunale, nie trzeba było tego robić przed samymi wyborami. Teraz żadne sensowne rozwiązanie nie jest realne. Gdyby PiS zaproponował rozsądny kompromis, druga strona na to by się pewnie zgodziła. Niestety, ze strony partii rządzącej brakuje woli politycznej – ocenia Żakowski.

W tym samym wydaniu „SE”, Rafał Ziemkiewicz nawołuje do zachowania spokoju, a w konflikcie wokół TK nie widzi niczego nadzwyczajnego.

- Mówienie o zagrożeniu dla demokracji to zawracanie głowy. Spokojnie, to tylko walka o władzę - można sparafrazować tytuł znanego filmu. Naprawdę nie ma się czym przesadnie podniecać – pisze publicysta.

Ziemkiewicz zwraca uwagę, że nawet najbardziej zajadli zwolennicy PO przyznają, że „to Platforma dopuściła się gangsterstwa, by rzutem na taśmę opanować wszystkie miejsca w Trybunale Konstytucyjnym”.

- Wiadomo po co - Trybunał Konstytucyjny został zmieniony de facto w trzecią izbę parlamentu, mogącą zablokować każdą ustawę. Szczególnie że ogromna część orzeczeń TK to wyłącznie interpretacja konkretnych ustaw. Kto jak interpretuje, ma znaczenie – podkreśla Ziemkiewicz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”SE”

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 5. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 6. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 7. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 8. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook